Poszukiwany, poszukiwana
screen z filmu "Poszukiwany, poszukiwana"
Patryk Przybyłowski - 30 Września 2020

"Poszukiwany, poszukiwana" - pamiętacie zmagania filmowego Stanisława?

"Poszukiwany, poszukiwana" to jeden z tych filmów, które dla wielu widzów w naszym kraju zyskały status legendarnych. Obraz nie raz przedstawiany jest w telewizji publicznej, a grono jego sympatyków nie maleje. Mieliście przyjemność obejrzeć ten film?

"Poszukiwany, poszukiwana" to film, który nieprzerwanie od 1973 roku gości w polskiej telewizji i bawi kolejne pokolenia Polaków. W główną, podwójną postać, wcielił się Wojciech Pokora, a pracą na planie kierował nie kto inny, jak jedyny w swoim rodzaju Stanisław Bareja.

Daniel Martyniuk była synowa paczkaNiewiarygodne, co synowa Martyniuków wysłała im kurierem. Gdy zajrzeli do środka, zaniemówiliCzytaj dalej

Fabuła filmu opiera się na postaci Stanisława, który został oskarżony o kradzież cennego obrazu. Aby uniknąć kary kilkuletniego więzienia, mężczyzna postanawia ukrywać się pod zmienioną tożsamością. W konsekwencji, staje się "Marysią" i zamierza ukrywać się do czasu, aż uda mu się stworzyć kopię dzieła, które zaginęło i niepostrzeżenie podrzucić ją.

Co ciekawe, historia filmowa oparta jest na prawdziwych wydarzeniach, które reżyserowi przedstawiła jego żona, Hanna Kotkowska-Bareja. Podczas pracy w Muzeum Narodowym zetknęła się z historią Alfonsa Karnego, który wyniósł swój obraz z muzeum. Okazało się jednak, że czyn ten nie został pokwitowany przez dozorcę, dlatego też dzieło zostało uznane za skradzione. oczywiście doprowadziło to do wielu splotów wydarzeń i niecodziennych zbiegów okoliczności.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje wybitny polski aktor. Polacy pogrążeni w żałobie

2. Dramatyczna śmierć polskiej legendy. Media właśnie poinformowały, miał tylko 37-lat

3. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiana przez Polaków aktorka. Rodzina przekazała tragiczne wieści

Ukrywanie się głównego bohatera jako kobiety, również zostało zapożyczone z życia Barei. Kiedy trwały prace nad scenariuszem, w domu reżysera pojawiła się akurat opiekunka, którą wynajęto do opieki nad dziećmi. Właśnie ona stała się pierwowzorem Marysi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Łukasz Szumowski przyłapany na gorącym uczynku. Musiał się tłumaczyć, zdjęcia mówią wszystko
  2. Adam Małysz pokazał się z żoną. To niewiarygodne, jak się zmieniła, aż trudno rozpoznać (FOTO)
  3. Małgorzata Rozenek odsłoniła pośladki. Fani zaniemówili, w końcu przesadziła?
  4. Miał poważne problemy ze snem. Zostawił na noc włączoną kamerę, gdy zobaczył nagranie, zaniemówił
  5. Porażające informacje obiegły Polskę. Nie żyje Józef Górka, wielka strata
  6. Polka natrafiła na grzyby warte 2 000 zł/kg. Są w polskich lasach

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News