Andrzej i Łukasz zaginęli w 1999 roku. Dopiero teraz dokonano porażającego odkrycia w ich sprawie

Andrzej i Łukasz zaginęli w 1999 roku. Dopiero teraz dokonano porażającego odkrycia w ich sprawie Źródło: Facebook.com Marek Szwedowski

Wznowiono poszukiwania nastolatków, którzy zaginęli w 1999 roku. Zdecydowano się przekopać teren, na którym byli widziani po raz ostatni. Do akcji wkroczył ciężki sprzęt, nie trzeba było długo czekać na efekty. W końcu, po 21 latach od zaginięcia, udało się natrafić na ślad chłopców, niestety nie zwiastował on nic dobrego. Matka jednego z nich potwierdziła podejrzenia.

Poszukiwania zaginionego w 1999 roku Andrzeja Ziemniaka i Łukasza Sasa wznowiono po 21 latach. We wtorek 26 maja rozpoczął się pierwszy etap przekopywania terenu. Dzięki wznowieniu akcji udało się dotrzeć do śladów, które mogą zaprowadzić śledczych do rozwiązania zagadki sprzed lat.

Poszukiwania wznowiono po 21 latach, od razu znaleziono niepokojące poszlaki

Andrzej Ziemniak i Łukasz Sas pod koniec marca 1999 roku mieli uciec z ośrodka wychowawczego w Rewalu. Udało się ustalić, że próbowali uciec do Szwecji, ślad kompletnie po nich zaginął. Jednak matka jednego z nich nie wierzyła w tę historię, a oliwy do ognia dolała teoria, że doszło do zabójstwa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sprawą zajęło się stowarzyszenie Przystań Nadzieja zajmujące się poszukiwaniami osób zaginionych. Wolontariuszom udało się uzyskać pozwolenia, z ciężkim sprzętem zaczęli przeszukiwać teren ośrodka wychowawczego, w którym obaj zaginieni przebywali. Już pierwszego dnia poszukiwań znaleziono kości i odzież.

Matka potwierdza znalezisko wolontariuszy

Okazało się, że znaleziony w ziemi sweter miał należeć do jednego z chłopców, co potwierdziła jego matka. Pokazała nawet stare zdjęcie, w którym nastolatek ubrany jest tę samą odzież, którą znaleziono podczas poszukiwań. To jednak nie koniec znalezisk, natrafiono również na zasypaną studnię.

Dzisiaj grzeje: 1. Pojawiło się nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Władze potwierdziły, sytuacja się bardzo komplikuje

2. Biedronka wprowadziła do oferty prawdziwy hit. Cena naprawdę zachęcająca, trzeba się spieszyć

W studni znaleziono więcej ludzkich kości oraz spodnie od piżamy. Dowody zabezpieczyła policja i poddawała analizie laboratoryjnej. Wyniki nie są jeszcze znane. Po dwóch dniach zakończono poszukiwania. Przekopany teren wolontariusze posprzątali, tak aby przebywająca w ośrodku młodzież mogła z niego korzystać. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Policjant udusił zatrzymanego na oczach świadków. Nie pomogły błagania i łzy
  2. Michal Doleżal przekazał ważne informacje dla polskich kibiców. Zdradził, jak wyglądają treningi skoczków narciarskich
  3. Od jutra kierowca może otrzymać ogromną karę. Wystarczy, że zapomni o jednej rzeczy
  4. Minister Zdrowia wyznał prawdę. Powiedział, jakie jest prawdopodobieństwo spotkania zakażonej osoby
  5. Rutkowski usłyszał wiadomość o śmierci. Mężczyzna miał wyznać całą prawdę
  6. Gotujesz rosół na kurczaku? Nie zapominaj o triku naszych babć, dzięki niemu zmysł smaku orbituje

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News