Czy to wystarczy, żeby pozbyć się problemów z „przepychaniem” ustaw? To już postanowione, że PiS zdelegalizuje opozycyjną partię, bo ma do tego pełne prawo!

W kraju istnieje Komunistyczna Partia Polski zarejestrowana w 2002 roku i to nie podoba się wielu osobom. W ostatnim czasie swoje zdanie na ten temat wyraził rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie dr Jerzy Bukowski.

ZOBACZ TAKŻE: Chcieli to ukryć! Ostatnia decyzja Szydło wścieknie nawet wyborców PiS

To skandal

– To skandal, że w Polsce istnieje Komunistyczna Partia Polski. To partia, która odwołuje się do ideologii komunistycznej, która na swojej stronie internetowej pokazuje sierp i młot. Jest jakimś dziwnym paradoksem, a powiedziałbym mocniej, skandalem, że w Polsce istnieje nadal Komunistyczna Partia Polski – powiedział dr Jerzy Bukowski.

Według jego słów jest to partia, która dowołuje się do ideologii komunistycznej i dlatego Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie niejednokrotnie zwracało się do ministrów sprawiedliwości, aby wykreślić KPP z rejestru partii.

ZOBACZ TAKŻE: To nie żart! PiS zachwycone… Tuskiem

Prawo pozwala na delegalizację

Art. 13 Konstytucji RP wskazuje, że w Polsce zakazane jest istnienie partii politycznych, organizacji i zrzeszeń, które w swojej praktyce odwołują się do totalitarnych metod – nazizmu, faszyzmu i komunizmu – skomentował sprawę mec. Maciej Kryczka z Instytutu Ordo Iuris.

Według mecenasa tryb delegalizacji Komunistycznej Partii Polski jest możliwy, ale bardzo skomplikowany. Należałoby zwrócić się do Prokuratora Generalnego, który może wystąpić do Trybunału Konstytucyjnego z wnioskiem o weryfikację KPP i jej metodach działania. Jeśli odwołuje się ona do totalitarnego państwa komunistycznego istnieje możliwość delegalizacji.

Źródło: stefczyk.info

...

Zobacz również

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

Najbardziej bulwersujące fakty o Antonim Macierewiczu

Zobacz również