Sanktuarium nakazało post przez nadchodzące wybory. Duchowni chcą, by Polacy wybrali "właściwą partię"

Sanktuarium nakazało post przez nadchodzące wybory. Duchowni chcą, by Polacy wybrali "właściwą partię" Źródło: Wikipedia/Therud

Post przed październikowymi wyborami. Kościół nakazuje taką metodę, żeby Polacy wybrali "właściwą partię". Sanktuarium uważa, że dzięki temu władza będzie sprawowana przez odpowiednie osoby.

Post kojarzy się z Wigilią Świąt Bożego Narodzenia, świętami Wielkanocnymi lub ewentualnie z jedzeniem ryby w piątek. W Kościele Katolickim post przypada w kilka dni i wiąże się ze szczególnymi wydarzeniami opisanymi w Biblii. Dzisiaj polscy księża ustanowili kolejny rodzaj postu. Tym razem jest to post w intencji. Intencją duchownych jest wygranie wyborów. A raczej wybranie "właściwej partii". Czy w nadchodzących wyborach uda się nakierować wiernych tak jak kler sobie tego życzy?

Post wyborczy 

13 października odbędą się wybory, został więc niecały miesiąc zanim Polacy ruszą do urn. Duchowni robią co mogą, żeby wybory zostały rozstrzygnięte po ich myśli. W tym celu w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu od niedzieli obowiązuje post. Jest dosyć restrykcyjny, bo każda poszcząca osoba może spożywać tylko chleb i wodę. Wszystko po to, aby Polacy podjęli dobrą decyzję. Wierni nie muszą jednak pościć przez cały miesiąc do wyborów. Mogą wybrać jeden dzień do 13 października i w tym dniu pościć w intencji "rozsądku Polaków". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszyscy chętni do brania udziału w poście mogą się zgłaszać mailowo lub telefonicznie. Na tę chwilę poszczących jest ok 3 tysięcy, ale z każdym dniem ich przybywa. Pomysł postu w intencji wgrania wyborów składnia do myślenia, że prawdą jest staropolskie powiedzenie "jak trwoga to do Boga".

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska miała wiele mrocznych sekretów. Ostatni z nich doprowadza do łez
2. Gessler baraszkuje z partnerem w łóżku, są bez ubrań. Pokazali zdjęcie, a fanów zatkało

 - Od nas zależy, czy po 13 października w polskim parlamencie będą zasiadać ludzie, którzy będą stanowili prawo zgodne z prawem stanowionym przez Boga - zachęcał Jan Król podczas niedzielnej mszy.

Raczej nie można się spodziewać, że post faktycznie może pomóc w namyśle przed wyborami. Nie ma jednak wątpliwości, że ci duchowni bardzo chcą, aby wygrała partia, którą sami darzą sympatią. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszedł z ubogim do baru. Musiała interweniować policja
  2. Pielęgniarka myślała, że nikt jej nie widzi. Mama chorej dziewczynki opowiedziała, co kobieta robi z jej dzieckiem
  3. Najpierw dziwne piski, potem błagalne wycie. Kobieta usłyszała dźwięki dochodzące spod ziemi, szybko podjęto interwencję
  4. Mama pierwszych polskich sześcioraczków pokazała nowe zdjęcie dzieci. Niestety, jest mocno zaniepokojona
  5. Mąż nagle zaginął. Jego siostra w najczarniejszych snach nie przypuszczała kto stoi za zbrodnią

źródło: wp 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News