Polscy parlamentarzyści po raz kolejny domagają się dożywotnich pensji w wysokości kilku tysięcy złotych. W sejmie odbyło się już kilka poważnych rozmów na ten temat.

Zabiegający o dożywotnią pensję dla polskich polityków Związek Byłych Parlamentarzystów tłumaczy, że takie rozwiązania panują w całej Europie, w tym w Parlamencie Europejskim.

Według pomysłu parlamentarzystów każdy były polityk otrzymywałby od państwa oprócz zwykłej emerytury coś na wzór „ekstra emerytury”, która przysługiwałaby dożywotnio każdemu kto zasiadał w poselskich lub senackich ławach.

Wstępnie mówi się o 65% pensji parlamentarzysty, czyli ok. 6 tysięcy złotych. Oprócz ekstra wynagrodzenia planowana jest także budowa specjalnego domu spokojnej starości dla byłych polityków.

Pomysły Związku Byłych Parlamentarzystów – tak jak w przeszłości – wywołały oburzenie wśród opinii publicznej, której nie podoba się to, że zwykły obywatel dostaje głodową emeryturę a politycy myślą o absurdalnie wysokich świadczeniach tylko dla siebie.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również