Blisko ćwierć miliona złotych – tyle będzie kosztowało wybudowanie nowego gabinetu lekarskiego i zabiegowego znajdującego się obok wejścia na salę sejmową. Sejm właśnie rozstrzygnął przetarg na jego budowę. 

Jak poinformował dziennik FAKT koszty budowy nowego gabinetu (224 tys. zł) i jego obsługi będzie trzeba doliczyć do aktualnych kosztów wynajęcia medyków ze szpitala MSW oraz karetki, która stoi pod Sejmem, z których Sejm nie zamierza rezygnować. W sumie aktualne koszty tych rozwiązań to ponad 400 tysięcy złotych rocznie.

Według posłów z większości formacji politycznych w Sejmie dodatkowy lekarz i budowa gabinetu lekarskiego za ćwierć miliona złotych jest konieczna z uwagi na ich potrzeby tj. mierzenie ciśnienia, wypisywanie recept czy pomoc doraźna w przypadkach gdyby ktoś poczuł się słabo.

Krytykujący takie rozwiązania nazywają je marnotrawieniem publicznych pieniędzy ponieważ – jak przekonują – gabinet lekarski i dodatkowy lekarz nie jest potrzebny jeśli na miejscu są medycy z MSW a pod Sejmem stoi karetka.

Niektórzy niezadowoleni z nowego pomysłu posłów wytykają im fakt, że reszta społeczeństwa musi czekać w długich kolejkach na swoją kolej do lekarza a karetek w Polsce jest mniej niż rządowych limuzyn (1500 karetek i 1700 rządowych limuzyn).

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również