Jak donoszą przedstawiciele organizacji skupiających małych sprzedawców polscy posłowie usunęli bardzo ważny przepis, bez którego małe sklepy czeka tragiczny koniec.

Chodzi o ustawę o planowaniu przestrzennym, z którego zniknął przepis ograniczający samowolkę właścicieli sieci supermarketów blokując im możliwość budowania sklepów wielkopowierzchniowych w dowolnym miejscu. Dotychczas było tak, że nie mogło dojść do budowy supermarketu w gminie gdzie nie było planu zagospodarowania przestrzennego.

Ten bardzo ważny przepis zniknął w czasie sejmowych prac nad projektem ustawy o rewitalizacji, które wymagały także zmian w ustawie o planowaniu przestrzennym. Brak tego przepisu oznacza, że właściciele sieci sklepów wielkopowierzchniowych będą mieli niemal wolną rękę w budowaniu swoich supermarketów. Taki stan rzeczy odbije się tragicznie na mniejszych sklepach.

Do kontrowersyjnych zmian nie przyznaje się jednak żaden z parlamentarzystów pracujących w komisjach sejmowych tworzących projekt ustawy. Wszyscy pracujący przy projekcie ustawy posłowie rzucają podejrzenia na swoich politycznych konkurentów.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: wp/fakt

...

Zobacz również