Posłowie Platformy z flagami UE w Sejmie. "Nie wstydzimy się"

Posłowie Platformy z flagami UE w Sejmie. "Nie wstydzimy się" Źródło: fot. twitter

Po ostatnim posiedzeniu rządu, premier Beata Szydło pytana przez dziennikarzy o brak unijnych flag za jej placami oświadczyła, że od teraz konferencje prasowe po posiedzeniach Rady Ministrów będą się odbywały jedynie na tle biało-czerwonych flag. Działania szefowej rządu wywołały medialną i polityczną burzę. W ramach protestu posłowie Platformy Obywatelskiej udekorowali swoje sejmowe pulpity w unijne i polskie flagi. 

Po - mogłoby się wydawać niewiele znaczącym oświadczeniu premier Szydło o zmianach w tle na jakim będą odbywały się konferencje prasowe po posiedzeniach rządu - w mediach wybuchła dyskusja na temat stosunku nowej szefowej polskiego rządu do europejskiej wspólnoty. – Jesteśmy aktywnym członkiem UE, mam nadzieję, że będziemy jeszcze bardziej aktywnym. Będziemy prowadzić taką politykę, by jak najwięcej korzyści z naszego członkostwa płynęło dla naszych obywateli. Natomiast przyjęliśmy taką zasadę, że wypowiedź po posiedzeniu polskiego rządu będzie realizowana na tle najpiękniejszych, biało-czerwonych flag – powiedziała Beata Szydło Polityczni przeciwnicy premier zarzucili jej hipokryzję twierdząc, że wstydzi się unijnych flag jednocześnie nie mając nic przeciwko czerpaniu finansowych korzyści wynikających z członkostwa w UE oraz niepotrzebne wyrażanie swojej rzekomej "antyunijności". W reakcji na decyzję premier Szydło, politycy opozycyjnej Platformy Obywatelskiej postanowili zamanifestować swoje przywiązanie i bliskość do UE, dekorując swoje sejmowe pulpity flagami Polski i UE. Posłowie PO pochwalili się tym na portalach społecznościowych.

Co ciekawe na profilu Marszu Niepodległości pojawiła się grafika pokazująca, że organizowanie konferencji na tle jedynie narodowych flag nie jest niczym wyjątkowym w państwach członkowskich.
Zdjęcia z konferencji szefów rządów trzech innych europejskich państw. A polskie pseudo-dziennikarzyny dalej będą pisać... Posted by Marsz Niepodległości on 24 listopada 2015
Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News