Posłowie PiS zasypywani mailami od małych i średnich przedsiębiorców

Posłowie PiS zasypywani mailami od małych i średnich przedsiębiorców

Jak dowiedział się portal 300polityka, posłowie obozu rządzącego są zasypywani tysiącami maili od małych i średnich przedsiębiorców prowadzących sklepiki. Protest sklepikarzy ma związek z nowym podatkiem od sprzedaży detalicznej. 

Jak informowaliśmy wcześniej, rząd Prawa i Sprawiedliwości chce wprowadzić nowy podatek od sprzedaży detalicznej (początkowo miał dotyczyć jedynie sklepów wielkopowierzchniowych), który wzbudza wiele kontrowersji. Według obliczeń obozu władzy podatek ten przyniesie nawet 2 mld złotych zyska dla budżetu państwa, które pomogą w sfinansowaniu innego projektu - 500 zł na dziecko.

W zamyśle PiS nowy podatek będzie miał za zadanie przede wszystkim ochronę polskich przedsiębiorstw i uniemożliwienie transferu zysków za granicę przez zewnętrzne sieci handlowe, tak by płaciły należne podatki w Polsce. Polscy przedsiębiorcy informują jednak, że projekt Prawa i Sprawiedliwości uderzy przede wszystkim w polski mały i średni biznes. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Jak dowiedział się z kolei portal 300polityka, mali i średni przedsiębiorcy zasypują polityków obozu rządzącego na wszystkich szczeblach władzy tysiącami maili, w których wyrażają swoje zaniepokojenie i niezadowolenie.

Jak przyznają posłowie Prawa i Sprawiedliwości, polscy przedsiębiorcy są bardzo niezadowoleni z pomysłów wprowadzenia nowego podatku. Co ciekawe, posłowie formacji rządzącej też są rozgoryczeni całą sytuacją. - Szałamacha chyba zapomniał, co obiecaliśmy w kampanii. Bo to co teraz przygotował Szałamacha, nie ma nic wspólnego z tym, co proponowała wtedy Szydło. [...] w kampanii obiecywano, że zabierzemy się za hipermarkety i duże sklepy zagraniczne, a nie będziemy uderzać w Społem czy małe sklepiki - mówią 300polityce posłowie PiS. Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
bh, źródło: 300polityka
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News