Tego nikt nie oczekiwał! Nagła panika w PiS, nie wiedzą co się dzieje

Tego nikt nie oczekiwał! Nagła panika w PiS, nie wiedzą co się dzieje Źródło:

Parlamentarzyści PiS bez wątpienia nie będą zadowoleni z wyników najnowszego sondażu. Jak się bowiem okazuje, głośna ustawa dotycząca sędziów Sądu Najwyższego zaczęła obracać się przeciw im samym. Czy niektórzy z posłów stracą mandaty, a ich polityczną przeszłością okaże się jedynie... emerytura?

Zmiana prawa, według któego sędziowie SN kończący 65. rok życia przejdą w stan spoczynku, wyprowadziła na ulice polskich miast tysiące osób. Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości zarzekali się jednak, iż jest to projekt, który całkowicie uzdrowi krajowy wymiar sprawiedliwości.

Posłowie PiS mają niemały problem

Co ciekawe, nowelizacja sprowokowała gorącą dyskusję dotyczącą wieku, w którym posłowie powinni składać swe mandaty. Parlamentarzyści, w tym członkowie PiS, którzy ukończyli 65. rok życia, już mogą zacząć się martwić. W sondażu przeprowadzonym przez SW Research dla serwisu rp.pl aż 59% respondentów stwierdziło, iż posłowie, którzy ukończą ten konkretny wiek, powinni odchodzić z Sejmu. Przeciwko temu pomysłowi opowiedziało się 26%. Swego zdania nie wyraziło 15% ankietowanych.

Emerytura posłów - kiedy powinni złożyć mandat?

Warto zaznaczyć, że politycy Kukiz'15 zapowiedzieli już stworzenie projektu ustawy, według której parlamentarzyści po 65. roku życia mieliby realnie odchodzić z pełnionego stanowiska na emeryturę. Wielu wyborcom trudno jest jednak uwierzyć, iż przedstawiciele PiS mieliby się na nią zgodzić nawet przy ogromnych społecznych naciskach. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kuchciński oszalał. Twierdzi, że w Bitwie pod Grunwaldem byli… Turcy
  2. Ciężarna Kaczyńska zlinczowana przez internautów. „Katoliczka wielokrotna rozwódka”
  3. Poznajcie „czarną listę Pawłowicz”. Posłanka chce wymierzać sprawiedliwość
  4. Przycinanie uszu i ogonów: ten makabryczny proceder nadal ma miejsce w Polsce
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News