Posłowie klubu parlamentarnego Kukiz’15, zaapelowali do ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro o wystąpienie z wnioskiem o ekstradycję Syryjczyka, który w Niemczech maczetą zamordował ciężarną Polkę.

Jak informowaliśmy wcześniej, 21-letni Syryjczyk w ubiegłą niedzielę w niemieckim mieście Reutlingen zamordował maczetą ciężarną Polkę. Ze wstępnych ustaleń niemieckiej policji wynika, że atak miał najprawdopodobniej podłoże miłosnego „nieporozumienia”.

Wiadomość o tym, że ofiarą syryjskiego imigranta była ciężarna Polka zszokował wszystkich. Posłowie Kukiz’15 żądają natomiast od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, by przedsięwziął kroki prowadzące do sprowadzenia mordercy do Polski, gdzie odbyłby zasłużoną karę.

 – W Reutlingen w Niemczech syryjski imigrant zamordował ciężarną Polkę. Domagamy się, aby Rzeczypospolita Polska rozpoczęła procedurę ekstradycji mordercy obywatelki Polski na teren RP. Morderca, który dokonał zbrodni na naszej obywatelce, niezależnie od narodowości, celów i motywów, powinien odpowiadać przed polskim wymiarem sprawiedliwości oraz odbyć karę w Polsce – powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej poseł Kukiz’15, Adam Andruszkiewicz.

Według posłów Kukiz’15, zbrodnia jakiej dopuścił się syryjski imigrant na ciężarnej Polce jest wyjątkowo brutalna i dlatego też polski wymiar sprawiedliwości powinien zrobić wszystko, by morderca stanął przed polskim sądem i odbył karę w polskim więzieniu.

 – Te osoby dokonują tak okropnych zbrodni, tym razem zbrodni dokonano na ciężarnej kobiecie. Nie chcemy aby przestępca, który zamordował naszą Obywatelkę odbywał karę w luksusach jak Andreas Breivik – powiedział z kolei poseł Tomasz Rzymkowski.

 bh, źródło: kukiz’15 na fb

...

Zobacz również