Posłowie, którzy okupowali mównicę przerażeni. Teraz grożą im kary i 10 lat WIĘZIENIA

Posłowie, którzy okupowali mównicę przerażeni. Teraz grożą im kary i 10 lat WIĘZIENIA Źródło:

Platforma Obywatelska zawiesiła protest i odblokowała mównicę sejmową, co jedni odebrali jako ważny ruch w stronę porozumienia, a inni jako kapitulację. Jednakże, teraz posłowie opozycji mają się czego bać, ponieważ minister Błaszczak zagroził nałożeniem kar. 

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak ogłosił, że wobec posłów i posłanek, którzy zdecydowali się na okupowanie sali plenarnej i mównicy sejmowej, mogą zostać nałożone kary regulaminowe w postaci sankcji finansowych, a nawet... więzienia.

I nie mówimy tutaj o pozbawieniu wolności na krótki okres. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, na które powołuje się Błaszczak, grozi im nawet do 10 lat więzienia.

- Również wymiar sprawiedliwości, myślę, że zajmie się posłami, którzy łamią prawo. Nie ulega żadnej wątpliwości, że uniemożliwianie marszałkowi wykonywania jego obowiązków jest przestępstwem przewidzianym w Kodeksie karnym, to art. 128 ust. 3, (przestępstwem) zagrożonym karą do 10 lat więzienia - mówił Błaszczak.

Błaszczak podkreśla, że plan opozycji się nie udał, bo Senat przyjął budżet, a teraz Platforma Obywatelska odpuściła okupowanie mównicy. Według ministra, opozycja tak naprawdę chciała zablokować program 500 plus, Mieszkanie plus oraz obniżenie wieku emerytalnego.

- Opozycja ma świadomość tego, że w uczciwych wyborach nie ma szans - dodał. \

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News