Posłowie już tyle NIE ZAROBIĄ! Rewolucja w Sejmie

Posłowie już tyle NIE ZAROBIĄ! Rewolucja w Sejmie

Parlamentarzyści są uważani za grupę zawodową, która zarabia zdecydowanie zbyt dużo w stosunku do wkładanego w pracę wysiłku oraz jej rezultatów. Uposażenie posłów i senatorów może jednak ulec istotnemu obniżeniu wskutek zmian, które planuje PiS.

Do Sejmu wpłynął przygotowany przez posłów PiS projekt nowelizacji ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora, który przewiduje możliwość obniżenia uposażenia parlamentarzystom za naruszenie powagi Sejmu, Senatu lub Zgromadzenia Narodowego.

Zmiana może dotknąć każdego

Jak twierdzi poseł sprawozdawca Andrzej Matusiewicz, do zmiany przepisów rządzących skłoniły zachowania posłów, które godziły w powagę izby. - Wprowadzamy możliwość obniżenia uposażenia za naruszenie powagi Sejmu, Senatu i Zgromadzenia Narodowego, dlatego że były takie zachowania, które nie przystoją tym Izbom. Dochodziło nawet do naruszenia nietykalności cielesnej, obraźliwych okrzyków, nieraz grupowych - wyjaśnia Matusiewicz. Zmiany mają dotyczyć członków wszystkich klubów parlamentarnych, niezależnie od pełnionej funkcji. Nowy projekt ma zapewnić instrumenty do dyscyplinowania posłów, którzy zachowują się niestosownie. Dotąd podobnych nie było. - Te uregulowania będą rozszerzone i uszczegółowione w uchwale ws. zmiany regulaminu Sejmu i Senatu. To jest pierwszy projekt, który jest niezbędny, żeby powstał projekt uchwały ws. zmian w regulaminie - twierdzi poseł. Obniżenie uposażenia może zostać zastosowane w sytuacji, gdy parlamentarzysta będzie na sali posiedzeń naruszał powagę Sejmu, Senatu albo Zgromadzenia Narodowego. Źródło: dziennik.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News