Posłowie PO CICHU dali sobie ogromne podwyżki

Posłowie PO CICHU dali sobie ogromne podwyżki Źródło: fot. Wikimedia Commons; pixabay.com

Media dotarły do nowych informacji dotyczących pieniędzy wydawanych przez posłów. Według wiadomości opublikowanych przez rzecznika PSL, posłowie przyznali sobie kolejne podwyżki, których suma wynosić może blisko 1 mln zł miesięcznie!

To pieniądze, które posłowie mogą wydatkować na ochronę swoich biur poselskich. Poinformował o tym na swoim Twitterze rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego Jakub Stefaniak. Decyzja została podpisana przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Posłowie dostali miliony

Nowe zarządzenie marszałka Sejmu datowane jest na 6 marca 2018 roku. Zgodnie z nim posłowie mają prawo do specjalnego dodatku na ochronę biur poselskich. Wynosi on maksymalnie 2 tys. zł miesięcznie. - PiS po cichu przyznaje dodatkowe pieniądze dla posłów na ich biura. Czy aż tak bardzo boją się ludzi, że muszą przeznaczać miliony w skali roku na ochronę biur?! - pyta oburzony polityk. Faktycznie kwota 2 tys. zł wydaje się niska, jednak przy założeniu, że wszyscy posłowie skorzystają z dodatku w każdym miesiącu, to jest to już 920 tys. zł miesięcznie i ponad 11 mln rocznie.

Sejm się tłumaczy

Centrum Informacyjne Sejmu odpowiada na te zarzuty zaznaczając, że ta kwota nie musi być wydatkowana w całości. Posłowie mają bowiem prawo do skorzystania z nich, jednak nie mają takiego obowiązku. - Należy zaznaczyć, że zarządzenie marszałka Sejmu określa maksymalny poziom wydatków na usługę ochrony biura. To oznacza że, by kwota zacytowana w państwa publikacji była rzeczywiście wydatkowana, usługa musiałaby dotyczyć wszystkich 460 posłów - informuje Centrum Informacyjne Sejmu w odpowiedzi na pytania "Superexpressu" w tej sprawie. W tym miejscu warto jednak podkreślić, że zarządzenie marszałka Sejmu pozostawia otwartą furtkę do wydawania jeszcze większych pieniędzy z kieszeni podatnika. Na samym końcu zarządzenia znajduje się bowiem specjalna klauzula. Mówi ona, że "w szczególnym przypadku [...] marszałek Sejmu może wyrazić zgodę na refundację kosztów [...] w kwocie wyższej" niż 2 tys. zł. WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. To się dzieje teraz! Nawaleni posłowie w Sejmie molestują posłanki
  2. Cyrk na Facebooku! Posłowie publicznie zaczęli się kłócić o pieniądze
  3. Polacy się obijają, a politycy harują? Wiceperezes PiS narzeka: 51 tys. nagrody to jak nic
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News