Była posłanka .Nowoczesnej, a obecnie Platformy Obywatelskiej stworzyła na Twitterze ankietę skierowaną do osób śledzących jej profil. Jej wynik zaskoczył ją samą najbardziej. Internauci nie spojrzeli na nią przychylnym okiem.

Joanna Augustynowska spytała użytkowników Twittera na co przeznaczyliby 3,5 miliona złotych, które wydane zostały na ochronę wczorajszej miesięcznicy smoleńskiej z 10 lipca –  na miesięcznicę, czy inne cele. W innych celach znajduje się np. wyżywienie głodnych dzieci, co sama zaproponowała w opisie ankiety.

Głosujący zaskoczyli polityk. Znakomita większość respondentów bowiem (aż 79%), sfinansowałoby miesięcznicę, 21% natomiast „inny cel”.

Okazja do dopieczenia politykom opozycji także została tu wykorzystana. W odpowiedzi na wpis Augustynowskiej pojawiła się ich masa ze strony użytkowników portalu. Wytknięto przeciwnikom PiS krótką pamięć i wpadki. Zaatakowano też Ryszarda Petru.

https://twitter.com/Augustynowska/status/884445075421487104?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fposlanka-po-zrobila-sonde-wynik-chyba-najbardziej-zaskoczyl-ja-sama-6143015996147841a

Chodzi o Maderę, portugalską wyspę, na którą wycieczką zasłyną Ryszard Petru.

Tym sposobem wpis mający na celu krytykę Prawa i Sprawiedliwości zamienił się w festiwal krytyki pod adresem jej opcji politycznej. Zarówno obecnej, jak i przeszłej.

...

Zobacz również