Posłanka PiS znana z donosu na teatr interweniuje u kuratora w sprawie Halloween

Posłanka PiS znana z donosu na teatr interweniuje u kuratora w sprawie Halloween

Halloween pojawiło się w Polsce w latach 90. i niemal od razu zaczęło wzbudzać kontrowersje wśród katolików i ludzi przesądnych. Zabawa w przebieranki oraz zbieranie cukierków nie dla wszystkich jest bowiem czymś błahym i niewinnym.

Są w Polsce ludzie, którzy uważają, że poprzez udział w Halloween można ściągnąć na siebie przeróżne złe moce, w tym diabła. Do tej grupy osób najwyraźniej zalicza się posłanka PiS Anna Sobecka, która wcześniej zasłynęła z doniesienia do prokuratury na teatr, w którym - jej zdaniem - odgrywano gorszące sztuki.

Tym razem Sobecka napisała specjalny list do kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty, w którym ostrzega go przed złowrogim świętem.

- Szanowny Panie Kuratorze! W związku z wystosowanym listem do Nauczycieli i Wychowawców bardzo serdecznie gratuluję Panu Kuratorowi odwagi za zajęcie jednoznacznego stanowiska w sprawie Halloween. Od dłuższego czasu obserwuję w Polsce niepokojący wzrost zainteresowania tym wydarzeniem, dlatego bardzo cieszy mnie reakcja Pana Kuratora. Mimo iż Halloween jest powszechnie kojarzone z niegroźnym zwyczajem przebierania się za duchy czy wampiry, mało kto zauważa, że kryje ono w sobie okultystyczne znaki. Skutki udziału w tych praktykach mogą być przerażające tym bardziej, że uczestniczą w nich już najmłodsze dzieci, w które najłatwiej uderzyć. Całkowicie zgadzam się z Panem Kuratorem, że początek listopada w naszej polskiej tradycji jest czasem zadumy i wspomnień o tych, których wśród nas już nie ma. Nierzadko są to osoby, którym należy się wdzięczna pamięć i troska o miejsce pochówku, dlatego mam nadzieję, że dbanie o opuszczone groby na zawsze wpisze się w program nauczania polskich szkół. Jeszcze raz dziękuję za wystosowanie listu, jednocześnie żywię głęboką nadzieję, że wielu wychowawców i nauczycieli z entuzjazmem odpowie na Pana apel. Z poważaniem Anna Sobecka.

O jaki apel chodzi? Otóż kurator zaapelował, aby w szkołach wspominano o Halloween tylko na lekcja angielskiego, w ramach poznawania kultury anglo-saskiej. Jego zdaniem "przebieranie się za upiorne postacie nie niesie ze sobą absolutnie żadnych wartości, a w przypadku dzieci z upośledzeniem umysłowym (a takie sytuacje w szkołach naszego województwa występują) jest wręcz niedopuszczalne, gdyż bardzo negatywnie odbija się na ich psychice".

źródło: se, nasz dziennik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News