Kiedy Dominik Tarczyński odpoczywał nad basenem, a Jarosław Kaczyński cieszył się czasem spędzanym w górach, jedna z polskich posłanek bez chwili namysłu przerwała urlop i ruszyła na pomoc ofiarom nawałnic. Swoją pracowitością i skromnością w oczach wyborców zawstydziła rząd oraz premier Szydło.

Posłanka Jolanta Szczypińska z wykształcenia jest pielęgniarką. Natychmiast zaoferowała więc swoją pomoc tym, którzy w tragicznym dla tysięcy Polaków czasie najbardziej jej potrzebowali. Nie można tego jednak zobaczyć na żadnych zdjęciach – polityk zrobiła to po cichu, aby nikt nie zarzucił jej próby promowania się na ludzkiej tragedii.

– Poziom zniszczeń i widok po wichurze straszny. Strażacy i energetycy pracują z największym poświeceniem. Mieszkańcy wzajemnie sobie pomagają – relacjonowała na Twitterze posłanka. Apelowała także o to, by każdy chociaż symbolicznie wspomógł osoby potrzebujące. Sama przekazała poszkodowanym agregat prądotwórczy, o czym nie chciała jednak opowiedzieć.

– Nie chcę o tym mówić. To rzecz oczywista, że każdy, kto ma możliwości, powinien to robić. Jeśli można pomóc, to powinno się być na miejscu. Nie jest to łatwa sytuacja, bo mieszkańcy są w różnych emocjach, boją się, denerwują, czy pomoc dotrze na czas, ale moim obowiązkiem jest przede wszystkim bycie z nimi i pomaganie w ramach możliwości – opowiedziała mediom niechętnie Szczypińska. Jej skromną pracę i starania doceniły już jednak tysiące Polaków.

...

Zobacz również

Fot. Twitter
Fot. Twitter
Fot. Twitter