223044D9-98F1-44B1-BBA0-7ABB86099599
youtube/press.warszawa
Wiadomości Pikio - 8 Maja 2018

Posłanka PiS chce MINIMUM 2 lat więzienia dla protestujących rodziców niepełnosprawnych

Niepełnosprawni wraz z rodzicami od trzech tygodni protestują w sejmie. Sprawa się przeciąga. Jedna z posłanek PiS-u postawiła sprawę jasno. Chce ukarać protestujących rodziców.

Niepełnosprawne dzieci przebywają z rodzicami w sejmie wbrew swojej woli. Niedługo dojdzie do sytuacji gdzie dzieci spędzą tam aż miesiąc. To karygodne zachowanie według wielu polityków. Posłanka Bernadeta Krynica zajęła stanowisko w tej sprawie. Temat jest dla niej na tyle bliski, że sama ma niepełnosprawne dziecko. Kobieta w rozmowie z TVN24 wyjaśniła na czym polega problem.

Niepełnosprawni są manipulowani przez rodziców

- Jako matka dziecka niepełnosprawnego, osoby dorosłej, może to będzie brutalne, znalazłabym paragraf na tych rodziców, którzy przetrzymują swoje dzieci w Sejmie w takich warunkach niegodnych - wyznała posłanka. Kobieta uznała, że dzieci są tam przetrzymywane wbrew swojej woli, a więc czyn rodziców wypełnia znamiona art. 189 § 2a KK. To właśnie o ten paragraf chodziło Krynickiej. § 1. Kto pozbawia człowieka wolności, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. § 2. Jeżeli pozbawienie wolności trwało dłużej niż 7 dni, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. § 2a. Jeżeli pozbawienie wolności, o którym mowa w § 2, dotyczy osoby nieporadnej ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. § 3. Jeżeli pozbawienie wolności, o którym mowa w § 1–2a, łączyło się ze szczególnym udręczeniem, sprawca podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Sprawa niepełnosprawnych wciąż nie została rozwiązana

Posłowie coraz liczniej wypowiadają się w tej sprawie. Ich opinia nie jest przychylna wobec rodziców dzieci. Poza posłanką Krynicką głos zabrał Ryszard Terlecki. Jego wypowiedź dosadnie pokazuje problem. - Nie wyobrażam sobie, aby te osoby były zostały przez święta majowe w Sejmie. Ale to zależy od pań. Myślę z wielkim smutkiem o tym, że ci niepełnosprawni są przez tyle dni w Sejmie i dziwię się, że można tak bardzo nie mieć serca, żeby ich tu tyle trzymać. Odnoszę wrażenie, że niespecjalnie chcą rozmawiać - powiedział Terlecki o matkach chorych dzieci.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zaczęło się od Warszawy, trwa już wszędzie. Bunt policji, nie dostaniesz mandatu ZA NIC
  2. 5-krotny mistrz świata nie żyje. Zginął, bo chciał uratować swojego psa
  3. Z ostatniej chwili: Beata Szydło odchodzi z polskiej polityki
szydlo_premieKaczyński: Ministrowie oddadzą nagrody. Internauci żartują w najlepsze... [MEMY]Czytaj dalej
januszko2Ku pamięci: Straciliśmy ich pod Smoleńskiem [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Źródło: wiadomosci.gazeta.pl
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News