Z Ostatniej Chwili: Posłanka Palikota skazana na dotkliwą karę. "Za oszustwo na szkodę państwa"

Z Ostatniej Chwili: Posłanka Palikota skazana na dotkliwą karę. "Za oszustwo na szkodę państwa"

Jak ustaliło Pikio.pl, Prokuratura Rejonowa w Jaśle postawiła zarzuty byłej posłance Janusza Palikota, Małgorzacie M. Chodziło m.in o przywłaszczenie 104 tys. zł na szkodę Kancelarii Sejmu. Sąd uznał, że posłanka jest winna. 

Sąd skazał Małgorzatę M. na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 4 lata. Jednakże, najbardziej dotkliwy dla portfela kobiety jest nakaz zwrotu wszystkich przywłaszczonych pieniędzy do 30 września 2017 roku oraz grzywna w wysokości 8 tysięcy złotych. Posłanka przywłaszczone pieniądze wydała, więc ma poważny problem.

Prokuratura postawiła posłance trzy zarzuty, w tym dwa z okresu, gdy pełniła funkcje publiczne. Chodzi o przywłaszczenie 104 862 zł na szkodę Kancelarii Sejmu RP, którą przeznaczyła na przejazdy samochodem (74 000 zł), wydatki związane z prowadzeniem biura poselskiego (12 000 zł) oraz czynsz i inne wydatki (ok. 18 000 zł). Prokuratura i sąd uznały, że posłanka celowo poświadczyła nieprawdę w sprawozdaniach z wydatkowania ryczałtu oraz rozliczania kwot ryczałtów przeznaczonych na prowadzenie biur poselskich.

Drugi zarzut dotyczył dokumentów w sprawie rozliczenia zaliczki na remont i wyposażenie biura poselskiego. Firma z Ciężkowic poświadczyła nieprawdę co do faktu zapłacenia faktury. Trzeci zarzut pochodzi z okresu, gdy Małgorzata M. nie była już posłanką. Oskarżona nie zapłaciła firmie z Ciężkowic za meble stanowiące wyposażenia biura poselskiego. W sądzie posłanka przyznała się do zarzucanych jest czynów.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :
źródło: Pikio.pl   Następny artykuł