Posłanka Nowoczesnej idzie na wojnę z ks. Międlarem. Będzie się działo?

Posłanka Nowoczesnej idzie na wojnę z ks. Międlarem. Będzie się działo? Źródło: źródło: youtube.com/jacek międlar, twitter.com/jarek_44

O działaniach księdza Międlara pisaliśmy już ostatnio. Kontrowersyjny ksiądz pomimo zakazu wypowiadania się publicznie założył kanał na YouTube. Kapłan aktywnie działa także na Twitterze, gdzie o posłance Scheuring-Wielgus mówił "dla takich brzytwa" i wymienił kilka ostrych zdań z Tomaszem Lisem. Posłanka Nowoczesnej nie zamierza zostawić sprawy samej sobie.

Scheuring-Wielgus, na której temat wpisy publikował ks. Międlar, zapowiedziała już, że sprawę zgłosi do prokuratury. Ksiądz na Twitterze nazwał bowiem posłankę "konfidentką, zwolenniczką zabijania i islamizacji".

źródło: twitter.com/jarek_44 źródło: twitter.com/jarek_44

W sprawie komentarzy ks. Międlara pod jej adresem już ma być umówiona z prawnikami. Podkreśliła też, że jeśli jedno zawiadomienie do prokuratury nie zrobi na duchownym wrażenia, posypią się kolejne zgłoszenia.

Posłanka Nowoczesnej wyraziła także zdziwienie, że w sprawie kontrowersyjnego księdza nie reagują władze Kościoła. Podobnego zdania był Tomasz Lis, który w jednym z wpisów na Twitterze zaznaczył, że brak reakcji na działania ks. Międlara to kompromitacja ogółu duchownych.

"Zadziwiające jest to, że nie reagują hierarchowie. A ksiądz Międlar działa na szkodę Kościoła. Zawiadomienie prokuratury to kolejna rzecz, którą robię walcząc z mową nienawiści i brakiem tolerancji. Nie poprzestanę niezależnie od tego, kto będzie tak się zachowywał" - mówi Scheuring-Wielgus.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: natemat.pl pt Następny artykuł