Dotychczas to głównie dziennikarze uganiali się za posłami i senatorami w polskim parlamencie w poszukiwaniu dobrego materiału. Zmienić to postanowiła jedna z posłanek Nowoczesnej Ryszarda Petru, która zaczęła ścigać dziennikarkę TVP.

Dziennikarka Telwizji Polskiej, Ewa Bugała, nie ma w środowisku opozycji zbyt dobrej opinii. Jej reportaże są uważane za jedne z najbardziej zmanipulowanych i kłamliwych jakie pojawiają się w Wiadomościach TVP.

Politycy opozycji z Nowoczesnej, Platformy Obywatelskiej czy Polskiego Stronnictwa Ludowego niechętnie z nią rozmawiają, jednak dziennikarka się nie zamierzała się poddawać. Często dochodziło do komicznych sytuacji – a przynajmniej tak zostały one ukazane w jej reportażach – podczas których posłowie w popłochu przed nią uciekali.

Teraz role się odmieniły. Posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring Wilegus, postanowiła wejść w rolę natarczywej dziennikarki i zaczęła ją ścigać po Sejmie domagając się od niej „setki” (krótkiej wypowiedzi) na temat jej manipulacji. 

Dziennikarka szybko się poddała i uciekając oświadczyła, że posłanka może w tej sprawie skontaktować się z rzecznikiem Telewizji Polskiej.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

bh

...

Zobacz również