Posłanka Nowoczesnej pozwała internautę do sądu. "To dopiero początek"

Posłanka Nowoczesnej pozwała internautę do sądu. "To dopiero początek" Źródło: fot. youtube.com/Czas Mieszkańców / pixabay

Posłanka Nowoczesnej, Joanna Scheuring-Wielgus pozwała do sądu jednego z użytkowników portalu społecznościowego Facebook. Opozycjonistka zapowiada również, że to dopiero początek i pojawią się następne pozwy. 

Jak poinformowała w rozmowie z Wirtualną Polską, Joanna Scheuring-Wielgus, złożyła właśnie zawiadomienie na jednego z użytkowników portalu społecznościowego Facebook, który wysyłał do niej wulgarne wiadomości.

 - Otrzymuję setki obraźliwych maili czy komentarzy, także gróźb. Nie wyobrażam sobie, abym mogła być bezczynna. [...] To nie była krytyka lecz znieważająca, poniżająca groźba pod adresem moim, a nawet mojej rodziny. W mojej ocenie to przestępstwo - zdradza polityk Nowoczesnej.

Jak ponadto zapowiada, to dopiero początek. W przygotowaniu są kolejne pozwy.

 - To pierwszy pozew. Za nim będą kolejne. Prawnicy analizują te wpisy i szykują kolejne pozwy - mówi w rozmowie z WP Scheuring-Wielgus.

Posłanka Nowoczesnej domaga się od pozwanego internauty, publicznych przeprosin. Oczekuje też, że poniesie on dotkliwą karę finansową, która zasili konto jednej z organizacji pozarządowych, zajmujących się walką z mową nienawiści.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: wp

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News