Podczas piątkowego wystąpienie posłanka Joanna Scheuring-Wielgus odtworzyła na sali sejmowej nagranie, w której mężczyzna groził jej śmiercią. Poniżej znajduje się film z przemówienia.

W poniedziałek do biura poselskiego posłanki Nowoczesnej zadzwonił mężczyzna, który domagał się rozmowy z posłanką. Wypowiadał się wulgarnie do pracownicy, z którą rozmawiał i groził śmiercią parlamentarzystce. Powiedział, że kończy się czas posłanki, a za jej wypowiedzi w telewizji powinna być kara śmierci.

Jest popier***ona totalnie i pani też jest popier***ona […] Chciałbym obrazić tą sku***elkę waszą, szefową, w twarz powiedzieć, jaka jest sku***elka, w telewizji jak się wypowiada. Po prostu kara śmierci, to jest kara śmierci. Jej czas się kończy – powiedział przez telefon mężczyzna.

Scheuring-Wielgus zgłosiła sprawę na policję. Jak twierdzi problem jest poważny, gdyż oprócz telefonu dostała anonimową wiadomość, w której ktoś zapowiedział, że obleje ją kwasem. Jak przyznaje codziennie dostaje maile wulgarne maile z groźbami.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk

...

Zobacz również