Polska policja przygotowuje akcję w konsekwencji, której posiadacze ubrań, na których są obraźliwe hasła w stosunku do funkcjonariuszy będą mieli poważne problemy. To samo spotka również producentów takich ubrań. 

Noszenie koszulek czy bluz z takimi napisami jak „ACAB” (z ang. all cops are bastards, odpowiednik polskiego HWDP) czy „JP 100%”, będzie od teraz ściągało na ich właścicieli niemałe kłopoty.

Jak poinformował w rozmowie z RMF FM szef śląskiego związku zawodowego policjantów, Rafał Jankowski, szefostwo policji przygotowuje wytyczne dotyczące zatrzymań osób noszących ubrania obrażające i poniżające policjantów. Wstępnie ustalono już, że policjanci będą zatrzymywać noszących taką odzież, konfiskować ją i zabezpieczać do sprawy w sądzie.

Na celowniku policjantów znalazły się przede wszystkim środowiska kibiców polskich drużyn piłkarskich, wśród których taka odzież jest najbardziej popularna.

Oprócz tego problemy będą miały także firmy produkujące odzież z hasłami obrażającymi i poniżającymi policjantów. Już zostało złożone w prokuraturze krajowej oraz katowickiej doniesienie na firmę z Zawiercia, która zajmuje się produkcją i sprzedażą „antypolicyjnej” odzieży.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: rmf24

Zobacz również