Reklama
Były poseł PO o marszu KOD: To nie był naród polski. To naród SB i UB Źródło:
Reklama

Były poseł PO o marszu KOD: To nie był naród polski. To naród SB i UB

Poseł Jacek Żalek (Polska Razem) z obozu rządzącego zszokował swoją wypowiedzią dla Faktów TVN. Parlamentarzysta powiedział, że uczestnicy marszu KOD to naród z krępującą przeszłością w SB i UB, a nie reprezentanci narodu polskiego.

Reklama

- Jeżeli to jest naród, to rozumiem, że to jest ten naród, który miał krępującą przeszłość w SB i UB. Ale to nie jest naród polski - powiedział dla Faktów TVN Jacek Żalek.

Żalek jeszcze niedawno należał do Platformy Obywatelskiej. Sądząc po jego wypowiedzi, nie podoba mu się uczestnictwo w marszach KOD jego byłych kolegów z partii. Oprócz nich, na marszu pojawili się działacze lewicy, .Nowoczesnej oraz PSL.

Uczestnicy marszu KOD zebrali się pod hasłem "My, Naród" w okolicy Stadionu Narodowego. Demonstranci maszerowali również w obronie byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Skandowano takie hasła jak "Lech buduje - PiS rujnuje", "Solidarni z Lechem" czy "Nie chcemy Kaczora - małego dyktatora". Uczestnicy nosili koszulki z napisem "gorszy sort". Na wietrze łopotały flagi Polski i Unii Europejskiej.

Wciąż nie wiadomo, ile faktycznie osób zebrało się w stolicy. Jak zwykle, policja podała zaniżone dane (15 000), a ratusz zawyżone (50 000). Według naszych źródeł, ulicami przeszło ok. 30 000 osób.

ZOBACZ TAKŻE -  Schetynie puściły nerwy. Szarpnął za kamerę vlogera (video) ZOBACZ TAKŻE - Kaczyński: Potrzebujemy dwóch kadencji na dobrą zmianę ZOBACZ TAKŻE - Mamy dane dotyczące frekwencji marszu KOD. Media manipulują w obie strony ZOBACZ TAKŻE - Szydło: Demokracja ma się świetnie, bo nikt nie zabrania protestów ZOBACZ TAKŻE - Komisja Wenecka: „Demokracja i prawa człowieka w Polsce są zagrożone” ZOBACZ TAKŻE - Petru: Zmusimy Kaczyńskiego, żeby ustąpił! Posprzątamy po nim (video)
Reklama
Następny artykuł

Czy oglądasz Taniec z gwiazdami?