Poseł Jacek Żalek (Polska Razem) z obozu rządzącego zszokował swoją wypowiedzią dla Faktów TVN. Parlamentarzysta powiedział, że uczestnicy marszu KOD to naród z krępującą przeszłością w SB i UB, a nie reprezentanci narodu polskiego.

– Jeżeli to jest naród, to rozumiem, że to jest ten naród, który miał krępującą przeszłość w SB i UB. Ale to nie jest naród polski – powiedział dla Faktów TVN Jacek Żalek.

Żalek jeszcze niedawno należał do Platformy Obywatelskiej. Sądząc po jego wypowiedzi, nie podoba mu się uczestnictwo w marszach KOD jego byłych kolegów z partii. Oprócz nich, na marszu pojawili się działacze lewicy, .Nowoczesnej oraz PSL.

Uczestnicy marszu KOD zebrali się pod hasłem „My, Naród” w okolicy Stadionu Narodowego. Demonstranci maszerowali również w obronie byłego prezydenta Lecha Wałęsy. Skandowano takie hasła jak „Lech buduje – PiS rujnuje”, „Solidarni z Lechem” czy „Nie chcemy Kaczora – małego dyktatora”. Uczestnicy nosili koszulki z napisem „gorszy sort”. Na wietrze łopotały flagi Polski i Unii Europejskiej.

Wciąż nie wiadomo, ile faktycznie osób zebrało się w stolicy. Jak zwykle, policja podała zaniżone dane (15 000), a ratusz zawyżone (50 000). Według naszych źródeł, ulicami przeszło ok. 30 000 osób.

ZOBACZ TAKŻE –  Schetynie puściły nerwy. Szarpnął za kamerę vlogera (video)

ZOBACZ TAKŻE – Kaczyński: Potrzebujemy dwóch kadencji na dobrą zmianę

ZOBACZ TAKŻE – Mamy dane dotyczące frekwencji marszu KOD. Media manipulują w obie strony

ZOBACZ TAKŻE – Szydło: Demokracja ma się świetnie, bo nikt nie zabrania protestów

ZOBACZ TAKŻE – Komisja Wenecka: „Demokracja i prawa człowieka w Polsce są zagrożone”

ZOBACZ TAKŻE – Petru: Zmusimy Kaczyńskiego, żeby ustąpił! Posprzątamy po nim (video)

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.