Piotr Zgorzelski, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, sprzeciwia się likwidacji gimnazjum, ponieważ duża część z nich nosi imię polskiego papieża, Jana Pawła II.

Podczas jednej z debat odbywających się w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego, zaproszeni politycy i przedstawiciele środowisk nauczycielskich dyskutowali na temat problemów jakie aktualnie występują w oświacie.

Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. konsekwencje podwyższenia wieku obowiązku szkolnego do siedmiu lat, sytuacja kadrowa nauczycieli, organizacja pracy szkół i przedszkoli, skutki nowelizacji ustawy Karta Nauczyciela w zakresie tzw. godzin karcianych, a także kwestia likwidacji gimnazjum.

To właśnie w kwestii likwidacji gimnazjum poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, Piotr Zgorzelski, posłużył się dosyć oryginalnym argumentem przeciwko takiemu rozwiązaniu.

Według polityka opozycji, likwidacja gimnazjum jest nie do przyjęcia, ponieważ wiele z nich nosi imię Jana Pawła II. Likwidacja gimnazjum oznaczałaby także likwidację tych, których patronem jest polski papież, a to – według posła ludowców – negatywnie wpłynęłoby na proces wychowawczy młodzieży, dla której polski święty jest bardzo ważną postacią.

Oponenci polityka PSL próbowali go jednak przekonać, że fakt iż wiele szkół nosi imię polskiego papieża nie może być wykorzystywany jako argument przeciwko ich likwidacji. Doprowadziłoby to do kuriozalnych sytuacji, w których różnym placówkom (nie tylko oświatowym) nadawano by patronat Jana Pawła II nie po to by uhonorować jego dokonania, ale po to by uchronić przed likwidacją stanowiska i same placówki, które w pewnych okolicznościach i sytuacjach stają się bezużyteczne i kosztowne.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: trybuna.eu

...

Zobacz również

Zobacz również