Ponad rok temu przebojem internetu stał się film, na którym Grzegorz Braun porównuje polską politykę do „Gwiezdnych Wojen”. Teraz w podobny sposób przed kamerą zabawił się Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej.

Michał Szczerba porównał obecną sytuację w polskiej polityce do najnowszej części 9 (Łotr Jeden – przyp. red.). Według posła Platformy, opozycja symbolizuje walczącą o wolność Rebelię, a PiS – złowrogie Imperium.

Prosty wybór – albo się opowiadamy po jasnej, albo… po niejasnej, czyli tej ciemnej stronie mocy. Mamy do czynienia z pewnym odcinkiem „Łotra 1” i trzeba się w tej sprawie opowiedzieć albo po stronie Imperium, po stronie władzy i przemocy, czy po stronie rebelii, czyli prawdy, prawa i nadziei. I to jest wybór, którego musi dokonać dzisiaj także PSL i Nowoczesna. – mówił Szczerba

Porównanie, poza swoim humorystycznym kontekstem, wydaje się dość niefortunne. W „Rouge One” pokazano bowiem również „brudną” stronę Rebelii, która nie stroniła od krzywdzących ludność cywilną zamachów terrorystycznych.

https://www.youtube.com/watch?v=mH_fIwf5O4Y

https://www.youtube.com/watch?v=bYRYHLUNEs4

...

Zobacz również

Zobacz również