Po dłuższej przerwie polski parlament wznowił swoje prace. Do swojej aktywności powrócili także posłowie opozycji, w tym Sławomir Nitras z PO, który ostatnio odgrywa w Sejmie rolę dziennikarza. Wrzucił właśnie do sieci nagranie, na którym gania za ochroniarzem prezesa PiS. 

Jeden z najaktywniejszych posłów opozycji podczas protestów w Sejmie, Sławomir Nitras nie zaprzestaje sprawdzać – jak sam przekonuje – przestrzegania prawa i regulaminu sejmowego przez obóz władzy.

Do sieci wrzucił własnie nagranie, na którym najpierw wypytuje stojącego w kuluarach mężczyznę o to kim jest i jakim prawem tu wszedł, a potem goni za nim po sejmowych korytarzach. Jak się okazało, wypytywanym przez Nitrasa mężczyzną był prywatny ochroniarz lidera obozu władzy Jarosława Kaczyńskiego.

 – Nie szukam na siłę sensacji, ale w kuluary nie mają prawa wchodzić osoby postronne. Prywatni ochroniarze posłów nie maja prawa tam wchodzić z cała pewnością. Poseł Kaczyński jest tylko posłem. Czy ten pan ma broń pozostaje kwestia niewyjaśnioną – napisał na swoim Facebooku poseł PO.

W pewnym momencie zjawił się sam Jarosław Kaczyński, który skomentował zachowanie posła Platformy Obywatelskiej.

 – Czy aby Pan jest przy zdrowych zmysłach? – spytał rozgoryczony Jarosław Kaczyński.

 

 

Nie szukam na siłę sensacji, ale w kuluary nie mają prawa wchodzić osoby postronne. Prywatni ochroniarze posłów nie maja prawa tam wchodzić z cała pewnością. Poseł Kaczyński jest tylko posłem. Czy ten pan ma broń pozostaje kwestia niewyjaśnioną.

Opublikowany przez Sławomir Nitras na 25 styczeń 2017

 

bh