Poseł PiS zostanie nowym wiceprezesem PKO BP. Zwolennicy opozycji oburzeni

Poseł PiS zostanie nowym wiceprezesem PKO BP. Zwolennicy opozycji oburzeni Źródło: źródło: wikimedia.org

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Maks Kraczkowski, który jest związany z formacją Kaczyńskiego już ponad 15 lat, zostanie nowym wiceprezesem PKO Banku Polskiego. Jego wybór nie obył się bez negatywnych i pełnych oburzenia komentarzy przeciwników PiS.

Kraczkowski, który ukończył Wydział Prawa i Administracji UW, jest zasłużonym członkiem PiS. To właśnie Kraczkowski jest odpowiedzialny za utworzenie młodzieżówki PiS, której był przewodniczącym w latach 2003-2005.

Kraczkowski w 2015 roku po raz czwarty został wybrany posłem na Sejm. W obecnej kadencji Sejmu został wybrany zastępcą przewodniczącego Komisji Gospodarki.

Informację o powołaniu posła PiS na nowego wiceprezesa obwieścił sam bank PKO w oficjalnym komunikacie. Według informacji, poseł zacznie swą pracę jako wiceprezes z dniem 4 lipca.

"Zarząd PKO Banku Polskiego informuje, że w dniu 30 czerwca 2016 r. rada nadzorcza banku powołała pana Maksa Kraczkowskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu banku z dniem 4 lipca 2016 r. na bieżącą wspólną kadencję zarządu banku" - czytamy w komunikacie.

Krytycznie odnieśli się do tego powołania przeciwnicy PiS. Ci wskazują na brak doświadczenia posła Kraczkowskiego w sprawach ekonomii i finansów. Wskazują na to, że jedyne, co łączy posła z bankiem PKO to fakt, że ma tam dwa kredyty.

"Poseł PiS Maks Kraczkowski nowym wiceprezesem PKO BP. Kwalifikacje? Ma tam... dwa kredyty" - czytamy na jednej z grup na Facebooku, która zrzesza przeciwników partii rządzącej.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: wpolityce.pl, bankier.pl, facebook.com pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News