Emocje wokół ewentualnego całkowitego zakazu aborcji w Polsce, które popiera Prawo i Sprawiedliwość nie stygną. Oliwy do ognia dolał jeden z posłów tej formacji, który stwierdził, że z masowych gwałtów jakich dokonywali Niemcy na Polkach urodziło się wielu dobrych Polaków.

Akradiusz Czartoryski, ostrołęcki poseł Prawa i Sprawiedliwości, w rozmowie z jednym z dzienników stwierdził w kontekście całkowitego zakazu aborcji w Polsce, że aborcja w przypadku ciąży wynikłej z gwałtu nie powinna być dozwolona. Argumentacja polityka obozu rządzącego wywołała oburzenie części internautów i czytelników.

 – W czasie II wojny światowej, w wyniku masowych gwałtów Niemców na Polkach po Powstaniu Warszawskim, urodziło się wiele dzieci. Ci ludzie byli dobrymi Polakami, wspaniałymi ludźmi, naukowcami, budowali Polskę. Więc jaka jest to różnica, czy dziecko było poczęte w wyniku gwałtu, czy nie? Jest dramat kobiety, jest bandycki czyn gwałciciela, ale dlaczego karać śmiercią dziecko – przekonuje na łamach Super Expressu poseł PiS.

Jak informowaliśmy wcześniej, Prawo i Sprawiedliwość – w tym Jarosław Kaczyński i Beata Szydło – popierają projekt ustawy zakazujący całkowicie aborcji w Polsce. Plany obozu władzy wywołują ogromne kontrowersje i skrajne emocje.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: se

...

Zobacz również