Poseł PiS, Dominik Tarczyński, tak wściekł się na Lecha Wałęsę, że postanowił wyzwać go na”solówę”. O swoim zaproszeniu napisał na Twitterze. Nie wiadomo czy były prezydent przyjmie wyzwanie.

– Mam 73 lata. Wydawało mi się, że trzeba się zająć innymi sprawami, a politykę zostawić młodzieży i innemu pokoleniu. I właściwie już na to postawiłem, ale kiedy widzę, jak jest marnotrawione nasze zwycięstwo, jak niszczy się Polskę takim postępowaniem, to dochodzę do wniosku, że trzeba porozmawiać, co tu naprawdę dalej robić – mówił Wałęsa na spotkaniu w Gdańsku z KOD-em.

– Dzisiaj podważa się ten wielki sukces całego narodu. Dziś jacyś nowi bohaterowie piszą nową historię, przerabiają sukces w klęski. No, tego nie wolno tolerować. Zamierzam jeździć po całej Polsce i zamierzam na ten temat rozmawiać. Okazuje się, że budowanie demokracji też nie jest proste. Nie zapisuję się do żadnego ruchu, ale będę pomagał każdemu i na każde zgromadzenie będę jeździł, gdzie będzie się mówiło o tych sprawach Gdy widzę, jak Polska traci w oczach całego świata, to jest nie do odrobienia. Trzeba tu coś ratować, na to nie wolno pozwolić – kontynuował.

– Dziś możemy tylko powiedzieć jedną jeszcze rzecz: kochani, którzy widzicie, że ten układ łamie prawo i wy od nich otrzymujecie stanowiska, zapamiętajcie: to się skończy i wytniemy was, z korzeniami wyrwiemy od sołtysa do ministra. Mało tego, sprawdzimy was dokładnie: co zrobiliście, jak zrobiliście, jak rządziliście – dodał.

Wywołany do tablicy poczuł się poseł Dominik Tarczyński, który zaprosił byłego prezydenta na solówę.

– Bolek mówi przez media do posła na sejm RP, że „wyrwie mnie z korzeniami”. Zapraszam Cię na solo bydlaku! – odpowiedział parlamentarzysta PiS.

W tagach Tarczyński oznaczył debatę. Więc raczej nie będziemy świadkami pojedynku na pięści.

tarczyński

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

...

Zobacz również