Sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych zajmie się posłem Prawa i Sprawiedliwości Łukaszem Zbonikowskim. Żona przywróconego do partii polityka oskarża go o ostre pobicie. 

Wniosek o uchylenie immunitetu posła Zbonikowskiego wniosła jego żona Monika, która pozostaje w konflikcie ze swoim mężem. Wcześniej kobieta oskarżyła go o pobicie oraz kradzież telefonu. Śledztwo w tej sprawie prokuratura w Chełmnie umorzyła, ponieważ uznała, że nie doszło do wypełnienia znamion czynu zabronionego.

Monika nie pogodziła się z takim obrotem sprawy i nadal żąda uchylenia immunitetu męża. Warto przypomnieć, że nadal toczy się ich sprawa rozwodowa. Do sądu trafiło więc zawiadomienie o naruszeniu jej nietykalności cielesnej przez posła PiS.

Wniosek zostanie teraz zaopiniowany przez komisję, a następnie przedstawiony na posiedzeniu Sejmu. Aby skutecznie uchylić immunitet posła i pociągnąć go do odpowiedzialności sądowej, niezbędna jest bezwzględna większość głosów ustawowej liczby posłów, czyli 231. Jeśli PiS solidarnie ochroni swojego posła, to nie będzie opcji uchylenia jego immunitetu.

Wcześniej Zbonikowski został zawieszony w prawach członka partii, ale w czerwcu wrócił jako pełnoprawny członek.

zbonikowski

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

...

Zobacz również