Zbigniew Chmielowiec, poseł Prawa i Sprawiedliwości, chce opodatkowania wspólnych przejazdów, które zdobywają coraz większą popularność. Chodzi o aplikacje i portale tj. blablacar.pl dzięki, którym podróżujący po Polsce mogą zaoszczędzić pieniądze wybierając się w podróż z innymi podróżnymi zmierzającymi w tym samym kierunku.

Poseł PiS wystosował w tej sprawie interpelację do Ministra Finansów, w której pisze:

„Idea jest szczytna, ponieważ w ten sposób zmniejsza się zanieczyszczenie środowiska a i korki na drogach. Jednak bardzo często zostaje wypaczona. Coraz częściej słyszy się o pracownikach np. przedstawicielach handlowych, którzy jeżdżą w trasy służbowymi samochodami i dodatkowo zabierają kilku pasażerów. Potrafią zarobić w ten sposób od kilku do kilkunastu tysięcy zł miesięcznie. Od tej sumy również nie są odprowadzane podatki i składki do ZUS”

Na celowniku posła Chmielowskiego znalazły się również takie aplikacje jak Uber, które umożliwiają prywatnym kierowcom świadczyć drobne usługi transportu osób bez konieczności rejestrowania działalności gospodarczej. Według posła Prawa i Sprawiedliwości takie zachowania działają na szkodę taksówkarzy.

źródło: polskiepiekielko.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.