Krzysztof Czabański, sekretarz stanu w ministerstwie kultury w ostrych słowach odpowiedział na krytykę ustawy medialnej autorstwa PiS przez posłów Kukiz’15. Polityk obozu władzy stwierdził, że krzyk opozycji jest bezsensowny i niczego nie zmieni. 

Podczas piątkowych obrad Sejmu Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało, że nowa ustawa medialna zakładająca obowiązkowy abonament wliczany do rachunków za prąd, powołanie Rady Mediów Narodowych i przekształcenie TVP w telewizję narodową, zostanie skierowana do dalszych prac w komisjach sejmowych. Przeciwko temu była opozycja, w tym najbardziej klub Kukiz’15, którego posłowie w ostrych słowach krytykowali działania PiS porównując obóz rządzący do bolszewików oraz oskarżając go o robienie parodii z Sejmu.

Na ostrą krytykę m.in. posłów Kukiz’15 postanowił odpowiedzieć sekretarz stanu w ministerstwie kultury, Krzysztof Czabański, który wcześniej przedstawiał Sejmowi projekt ustawy o mediach narodowych.

 – Ta ustawa ratuje media publiczne. Wbrew temu, że chcieliście je zamordować, urządzić im pogrzeb – konsekwentnie, przez ostatnie lata. A schedę po tych mediach podzielić, może pod śmietnikiem, może na cmentarzu, nie wiem – powiedział Czabański.

 – Przywrócimy je (media publiczne – przyp. red.) obywatelom, czy tego chcecie, czy nie. Zrobimy to, bo zależy nam na tym, aby media narodowe broniły polskiej racji stanu. Żadne krzyki w tym nie przeszkodzą – oświadczył sekretarz stanu min. kultury.

ZOBACZ TAKŻE – Liroy o rządach PiS: Robicie z Sejmu parodię! (video)

ZOBACZ TAKŻE – Tede komentuje wystąpienie Liroya: Oszukał nas na 3 płyty

ZOBACZ TAKŻE –  Gorąco w Sejmie. Kukiz o PiS: Nawet bolszewicy tak nie robili

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

Zobacz również