Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Bernadetta Krynicka, stwierdziła w jednym z katolickich radio, że dla opozycji, która donosi na Polskę do Unii Europejskiej, jest przewidziana tylko jedna kara – stryczek. Według polityk PiS tak powinno się postępować ze „zdrajcami narodu”. 

W rozmowie z katolickim radiem Nadzieja w audycji „Gość Dnia”, poseł Krynicka pokusiła się na odważne stwierdzenie. Rozmowa dotyczyła konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego i działań opozycji oraz Komisji Europejskiej w tej sprawie.

 –  Jestem Polką i w życiu na swój kraj bym nie doniosła. Dla mnie człowiek, który donosi do obcego państwa to jest zdrajca i tak naprawdę powinien wisieć na stryczku – powiedziała Krynicka.

 – To bardzo mocne słowa – stwierdził dziennikarz prowadzący rozmowę, jednak poseł PiS nie zmieniła zdania.

Oczywiście! Zdrajca to jest zdrajca! Co robiono ze zdrajcami narodu? – podkreśliła stanowczo Krynicka.

Natychmiast po słowach poseł obozu władzy w sieci zawrzało. Duża część zwolenników opozycji przypomniała posłance, że jej formacja również zwracała się do Unii Europejskiej z apelami o pomoc m.in. w sprawie Telewizji Trwam czy nieprawidłowości podczas wyborów samorządowych.

O poseł Bernadecie Krynickiej zrobiło się ostatnio głośno także w kontekście klauzuli sumienia. Poseł obozu władzy zaproponowała podczas jednego z posiedzeń sejmowej komisji zdrowia wprowadzenie klauzuli sumienia dla fizjoterapeutów m.in. w przypadkach „gdy kobieta ma wkładkę wewnątrzmaciczną”.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh

...

Zobacz również