Jeden z najbardziej kontrowersyjnych posłów Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Pięta, podczas wczorajszych protestów postanowił opuścić na chwilę Sejm, aby udać się do pobliskiego sklepu po kolację. Polityk nie spodziewał się jednak, że manifestujący zareagują na jego obecność aż tak agresywnie.

Kiedy na Twitterze pojawiły się nagrania uwieczniające wielu protestujących, nazwanych przez Piętę „Ubywatelami.RP.”, którzy zaatakowali posła robiącego zakupy w sklepie spożywczym, osoby obserwujące sytuację w internecie przecierały oczy ze zdumienia. Na filmach nie widać, aby użyto przeciwko politykowi siły fizycznej, jednak zaznaczył, że został oblany gorącym woskiem ze świec.

Oprócz tego Pięta miał usłyszeć wiele obraźliwych słów oraz gróźb. Zdjęcie pokazujące jego ubrudzone przez demonstrujących ubrania, które pokazał od razu wyborcom na Twitterze.

– To słabi, zagubieni ludzie. Patrzyłem im w oczy i widziałem niepewność, bezradność czasem nienawiść – napisał poseł o tych, którzy go zaatakowali. Dodał także, że bez względu na społeczne reakcje, Prawo i Sprawiedliwość będzie niezmiennie realizowało swój program.

Fot. Twitter
Fot. Twitter

...

Zobacz również