Kontrowersje wokół 36-letniego posła Prawa i Sprawiedliwości, pojawiły się po raz pierwszy w kwietniu tego roku. Wtedy polityk twierdził, że nie popełnił żadnego przestępstwa, a wszystkie zarzuty pod jego adresem to kłamstwa. Innego zdania są jednak śledczy.

Przedstawiciele Prokuratury Okręgowej w Zamościu oficjalnie poinformowali o tym, że za tydzień wyślą do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu Piotra Olszówki, posłowi obozu władzy PiS.

Według nich bowiem polityk PiS, zanim jeszcze został posłem, miał kupić sobie… prawo jazdy kat. A oraz C.

– Wszystko jest poparte dłuższą analizą. To nie może być nieprzemyślana decyzja. Dotychczas zebrany materiał dowodowy pozwala na stwierdzenie, że będziemy myśleć jedynie o zakresie, w jakim ten wniosek będzie dotyczył czynów zabronionych – powiedział mediom jeden z prokuratorów. Jako że poseł podejrzewany jest o wręczeniu korzyści majątkowej pracownikom Starostwa Powiatowego w Biłgoraju, może usłyszeć nawet zarzut korupcji.

Olszówka wciąż twierdzi, że oskarżenia prokuratury są błędne i krzywdzące. Nie wiadomo jednak, czy to wystarczy, aby zachować poselski immunitet oraz dobre imię.

ZOBACZ TAKŻE

 

...

Zobacz również