O kwestii specyficznego „obiektywizmu” ekipy Michnika napisano już bardzo wiele. Wiadomo także, że owa ekipa nie za bardzo przyjmuje krytykę do swych wypełnionych lewicową wrażliwością serduszek. Redaktorzy z Czerskiej (czy gdziekolwiek stacjonują dziennikarze portalu Gazeta.pl) nie mają w zwyczaju wyciągać wniosków z moim zdaniem słusznych zarzutów o skrajny nieobiektywizm.

Tym razem jednak przy okazji ujawnienia nagrań sprzed roku z udziałem posła Wiplera portal Gazeta.pl wykazał jednoznacznie, że celem redakcji jest realizowanie zlecenia niszczenia prawicy. Nawet teraz, gdy wyszły na jaw nagrania z zajść, przez które (a właściwie ich medialną wersję) Przemysław Wipler miał ogromnie dużo problemów, ludzie Michnika nadal uparcie próbują polemizować z prawdą. Warto przyznać, iż wznoszą się przy tym na niezwykle wysoki poziom abstrakcji.

Wszystkie media w dniu dzisiejszym bardziej lub mniej otwarcie przyznały, iż przez ostatni rok poseł Wipler był nieustannie i bezpodstawnie pomawiany o używanie przemocy wobec policjantów. Gazeta.pl postanowiła jednak dalej funkcjonować w rzeczywistości, w której każde oskarżenie człowieka prawicy jest prawdziwe – jak widać nawet bez względu na dobitne dowody.

W dzisiejszym artykule ( http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16921751,Analizujemy_nagranie_z_bojki_Wiplera__Co_sie_na_nim.html#MT ) oburzenie autorów budzi fakt, że będąc bitym policyjną pałką oraz przyjmując na twarz kolejne porcje gazu Wipler miał śmiałość „wierzgać nogami i kopać.” Natomiast najbardziej zadziwiło mnie zdanie „Poseł nie rusza się, ale zarazem nie daje się zakuć w kajdanki”, którego szczerze mówiąc nie rozumiem. Bowiem nie jest jasne dla mnie w jaki sposób możliwe jest, aby się nie ruszać, a zarazem nie dawać zakuć się w kajdanki. Jedynym „logicznym” wyjaśnieniem jest to, iż najwyraźniej poseł Wipler posiada nadludzkie zdolności parapsychiczne i siłą woli nie pozwolił zakuć się w kajdanki.

Przyznam, że tego typu artykuły zawsze dostarczają mi wiele śmiechu, lecz po chwili refleksji myślę o ofiarach tych manipulacji i jednocześnie uświadamiam sobie jak dużą ilością fikcji i obłudy jesteśmy karmieni każdego dnia czytając gazetę czy oglądając telewizję. Podążając za trendami artykuł pozwolę sobie podsumować za pomocą hashtagów…

#wolnemedia

#niezaleznemedia

#25latwolności

Zobacz również

Absolwent socjologii na UAM w Poznaniu, od wielu lat konserwatywny liberał. Interesuje się kwestiami związanymi z mediami, socjologią gospodarki oraz szeroko pojętą zmianą społeczną.