Poseł Kukiz'15 do Suskiego z PiS: Masz swój klub? Wy*ierdalaj!

Poseł Kukiz'15 do Suskiego z PiS: Masz swój klub? Wy*ierdalaj!

Mimo późnej pory nie zanosi się na załagodzenie sytuacji w Sejmie oraz wokół niego. Na wierzch wychodzą coraz to nowsze doniesienia z kuluar burzy w polskim parlamencie. Jak wynika z relacji, posłowie PiS spotkali się z wrogością całej opozycji, w tym również ze strony posłów Kukiz'15. 

Koniec tygodnia mija pod znakiem masowych protestów zarówno części mediów jak i wśród opozycji, która najpierw zablokowała prace Sejmu, a potem przeniosła się pod Sejm gdzie w towarzystwie zebranego tam tłumu domagała się od obozu władzy zaniechania wprowadzania w życie ograniczenia dla mediów w parlamencie.

Jeśli obóz władzy postawi na swoim to od początku nowego roku wszystkie media będą miały ograniczone prawa na terenie Sejmu. Będzie obowiązywał je zakaz swobodnego poruszania się po parlamencie, a polityków będą mogli wypytywać jedynie w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu, z dala od centrum wydarzeń.

Obóz władzy - bez względu na zachowanie opozycji - próbował przeprowadzić porządek dzienny obrad do końca, jednak okazało się, że brakuje do tego kilku posłów. Wysłano więc "w teren" polityków, którzy mieli za zadanie namówić posłów niezrzeszonych lub z formacji Kukiz'15 do wzięcia udziału w prowizorycznym posiedzeniu Sejmu zorganizowanym w sali kolumnowej.

Wysłani na specjalną misję posłowie spotkali się jednak raczej z - delikatnie mówiąc - negatywną reakcją. Posłowie zarówno niezrzeszeni i również Kukiz'15 definitywnie odmówili udziału w organizowanym przez PiS wydarzeniu.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News