Poseł - niezadowolony z braku podwyżek
telewizja Republika/Youtube
Aneta Wasilewska - 28 Sierpnia 2020

Poseł niezadowolony z braku podwyżek. Twierdzi, że za 7 tys. złotych nie da się przeżyć w Polsce

Poseł jest wyjątkowo niezadowolony z faktu, że pensje polityków nie zostaną podwyższone. Jak wyznał, utrzymanie się za siedem tysięcy złotych nie jest możliwe w Polsce. Przypomnijmy - ekonomiści są zadnia, że większość Polaków nie zarabia więcej niż trzy tysiące złotych. 

Poseł Tomasz Rzymkowski wyraził swoje niezadowolenie w związku z brakiem podwyżek dla polityków w Polsce. Swoje zdanie argumentuje tym, że w kraju z trudem udaje się przeżyć za 7 tysięcy złotych. Sprawa pieniędzy, które zarabiają posłowie, jest dla niego jasna. Jego zdaniem, powinni zarabiać dużo więcej.

granice Polacy zła informacjaGranice zamknięte od 1 września. Złe informacje dla wielu PolakówCzytaj dalej

Poseł, prezydent i marszałek - zarabiają za mało?

Zdaniem ekonomistów średnio w Polsce nie zarabia się więcej niż trzy tysiące złotych. Niedawny pomysł, by podwyższyć pensje politykom, wzbudził więc niemałe oburzenie. Krytykowano go z każdej strony. Przypomnijmy, pensje miały wzrosnąć o 40%, a do tego trzeba doliczyć jeszcze diety.

Ostatecznie z głosowania za projektem podwyżek dla polityków, wycofała się opozycja. Co więcej, pojawiły się plany na rekonstrukcję rządu i zmiany w strukturach administracji państwowej. Już niebawem ministerstw ma być znacznie mniej, co oznacza, że mniejsze fundusze będą przeznaczane na wypłaty dla polityków. Tymczasem swoje niezadowolenie z otrzymywanej pensji wyraził poseł Tomasz Rzymowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jajka woda ogórkiPod żadnym pozorem nie wylewaj wody z kiszonych ogórków, po gotowaniu ziemniaków lub jajek. Jest wyjątkowo cennaCzytaj dalej

Poseł Tomasz Rzymkowski nie jest w stanie utrzymać się za 7 tysięcy złotych

Poseł Tomasz Rzymkowski wyznał, że utrzymanie się w Warszawie za 7 tysięcy złotych jest wielkim wyczynem. Podczas rozmowy z radiem Wnet zaznaczył, że wynajmowanie mieszkania w stolicy, utrzymanie siebie i prowadzenie gospodarstwa domowego w rodzinnym mieście, wiąże się z wielkimi kosztami, na jakie nie starcza 7 tysięcy.

- Wiceministrem się bywa, to jest zależne od szefa resortu, premiera. Jeśli wiceminister mieszka w Szczecinie czy na Śląsku, to musi utrzymać gospodarstwo domowe. Nie wyobrażam sobie by ktoś, kto zostaje wiceministrem, a miał dom poza Warszawą, sprzedawał go po nominacji, by po pół roku wracać - dodawał w rozmowie z "Super Expressem".

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje uwielbiany przez Polaków aktor znany z największych kinowych hitów. Miał dopiero 43 lata
2. Minister zdradził szczegóły kolejnego obostrzenia. Polacy się wściekną
3. Już 2 września wejdzie w życie nowy zakaz. Polacy mogą tylko załamać ręce

Co ciekawe, Tomasz Rzymkowski w swoim oświadczeniu majątkowym, jakie składał w bieżącym roku, przedstawił, że jego uposażenie wynosi 119 tysięcy złotych, dieta parlamentarna to ponad 30 tysięcy złotych, a dieta członka KRS opiewa na kolejne 72 tysiące złotych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Polsat właśnie przekazał. Zagrożenie zmierza do kraju, lepiej nie wychodźcie z domu
  2. Na drzwiach kościoła pojawił się nagły komunikat. Wierni zamarli, nie mogli się spodziewać
  3. Polskę obiegły tragiczne informacje. Niestety, zmarł nagle
  4. Fatalne informacje dla Polaków. Nadciąga ogromne niebezpieczeństwo, w niedzielę lepiej nie wychodzić z domów
  5. Jest ważne ostrzeżenie, może dotyczyć także ciebie. "Spożycie może prowadzić do choroby"

Kobieta tycie nowotwórKobieta nagle zaczęła bardzo tyć. Lekarze zignorowali problem, gdy prawda wyszła na jaw, zamarliCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News