Wieś Rytel jest jedną z tych, które najbardziej ucierpiały w nawałnicach, które przeszły przez Polskę pod koniec ubiegłego tygodnia. Sołtys wsi, Łukasz Ossowski, koordynuje akcję ratunkową w całej okolicy.

Słowa wsparcia i pomoc materialna płynął z całej Polski. Ale czegoś takiego nikt się nie spodziewał. List 6-letniej Oli jest wzruszający i napawa ogromną nadzieją. Świadczy o prawdziwej bezinteresowności nawet najmłodszych osób w kraju.

Proszę przekazać maskotki dzieciom, którym jest smutno po burzy, żeby miały do kogo się przytulić. Miałam dużo zabawek, ucieszę się, jeśli jeszcze jakimś dzieciom sprawią radość – napisała Ola z Olsztyna. Rozczulający list został napisany ręcznie i ozdobiony rysunkiem.

Pewne jest, że dar Oli dla dzieci z Rytla na pewno jest potrzebny. Został przyjęty przez mieszkańców ze wzruszeniem. Władze wsi opublikowały list w internecie.

Skala bezinteresownej pomocy spływającej do Rytla jest ogromna. Ludzie zbierają ubrania, środki czystości. Chociaż do wsi doprowadzono już prąd, w niektórych częściach kraju nadal zbiera się agregaty prądotwórcze. Wieś otrzymała w darze także wodę od firmy Coca-Cola oraz żywność od ludzi dobrej woli.

We wsi zakończono pierwszy etap prac związany z usuwaniem połamanych drzew i dostarczeniem mediów. Teraz bardziej potrzebna jest pomoc w kolejnych gminach, które ucierpiały w burzach i nawałnicach.

fot. facebook.com/Sołectwo-Rytel

Źródło: wiadomosci.wp.pl

...

Zobacz również