Już jutro Polska zagra z Portugalią o półfinał Mistrzostw Europy 2016. Portugalczycy nie wygrali jeszcze żadnego meczu w regulaminowym czasie gry, a jako faworyci swojej grupy szczęśliwie wyszli dopiero z trzeciego miejsca. Na portugalskich portalach widać strach przed meczem.

 Analizując najbardziej popularne komentarze na portugalskich portalach można zaobserwować strach przed nadchodzącym meczem i szacunek dla reprezentacji Polski. Portugalczycy czują, że ich reprezentacja zawodzi i nie jest kolektywem. Brakuje siły i skuteczności, mimo iż zespół jest naszpikowany gwiazdami.

– Prawda jest taka, że najprawdopodobniej przegramy mecz z Polakami. Cristiano nie jest w formie, nie gramy nic dobrego. Różnica jest taka, że Polacy mają drużynę, a my zbiór gwiazd. 

– Kilka lat temu powiedzielibyśmy, że półfinał mamy w kieszeni, ale widziałem mecze Polaków i to jest mocny, zgrany team. Jeśli nie zaczniemy grać jak drużyna, to będzie nasz ostatni mecz na Euro. 

– To trochę obciach przegrać z Polską, ale po remisach z Islandią, Węgrami i Austrią wszystko jest możliwe. 

– Lewandowski znowu ośmieszy Pepe i tak się skończy dla nas Euro. Cristiano proszę wygraj ten mecz <3 

– Dobrze, że trafiliśmy na Polskę, a nie na Niemcy. Wtedy przygotowywałbym się na Blitzkrieg :D. Z drugiej strony Polacy też grają super i jak prawdziwa drużyna.

– To będzie kolejny mecz z serii drużyna kontra gwiazdy i obrażony Ronaldo. Szczerze to już mam dość jego gry, choć to indywidualnie najlepszy piłkarz świata.

Pojawiły się też tendencyjne, stereotypowe komentarze.

– Wygramy, chyba że Polacy ukradną piłkę. 

– Porażka z krajem rasistowskich ciot będzie podwójnym dramatem. 

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

...

Zobacz również