Nikt nie wiedział kim jest piękna dziewczyna z portretu. Po wielu latach porażająca prawda wyszła na jaw

Nikt nie wiedział kim jest piękna dziewczyna z portretu. Po wielu latach porażająca prawda wyszła na jaw Źródło: Pixabay.com Ylanite Koppens

Po latach odkryto i ujawniono tożsamość kobiety, której portret od kilku wieków należy do Royal Collection. Do tej pory nikt nie podejrzewał, kim może być muza malarza. Wraz z odkryciem odżył skandal w rodzinie królewskiej, jaki miał miejsce w przeszłości. O niesamowitym zakończeniu prac badaczy poinformował tygodnik Daily Mail.

Każdy portret skrywa w sobie pewną tajemnicę. Największe zainteresowanie wśród badaczy jednak wzbudzają obrazy osób, których tożsamości pozostają nieustalone i owiane tajemniczą. Podobnie było ze słynną "Mona Lisą" Leonarda da Vinci. Historia modelki, która pozowała włoskiemu malarzowi urosła już do legendarnej rangi. Niedawno dokonano odkrycia związanego z kolejnym obrazem.

Ten portret należy do Royal Collection. Jednak nawet członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej nie wiedzieli, kim jest kobieta, która do niego pozowała. Dopiero po 300 latach udało się odkryć jej tożsamość i przy okazji wspomnieć skandal, w który zamieszany był sam król Henryk VIII. Został dopasowany do kolekcji obrazów królowej Anny, która żyła w XVI wieku.

Tajemniczy portret

Eksperci dołożyli wszelkich starań, badając portret. Wreszcie odkryli tożsamość kobiety, która została uwieczniona na obrazie. Sam fakt, że należy on do kolekcji brytyjskiej rodziny królewskiej, Royal Collection - wcześniej był własnością królowej Anny - wskazywał na to, że musiał przedstawiać osobę ważną dla brytyjskiej korony. Badacze nie mylili się.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazało się, że portret przedstawia Marię Boleyn. Kobieta była starszą siostrą królowej Anny. Podobno królowa Anglii trzymała go w swoim pokoju. Jednak zważywszy na pewne fakty, może wydawać się to szokujące. Z Marią Boleyn wiąże się skandal, w który zamieszany był sam król Henryk VIII, mąż Anny. Monarcha nie stronił od kobiet. Jedną z jego kochanek była właśnie Maria.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważny komunikat MSZ. Nagła zmiana w ostatniej chwili, wielu Polaków odetchnie z ulgą

2. Najgorsze znaki zodiaku w historii. Lepiej trzymać się od nich z daleka, są mistrzami manipulacji

Dzięki badaniom wiemy, że portret przedstawia byłą kochankę króla Henryka VIII. Najprawdopodobniej należał do kolekcji 14 portretów, jakie posiadała królowa Anna. Monarcha przerwał romans z Marią Boleyn, gdy zadurzył się w jej młodszej siostrze i to ją wybrał na swoją żonę. Niedawno pisaliśmy o niezwykłym zdjęciu, które fotograf zrobił swojej dziewczynie. Portret wywołał ogromne zainteresowanie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Glejak to niezwykle groźny nowotwór. Niestety nie jest łatwy do wykrycia, gdyż objawy są niespecyficzne
  2. Mariusz Pudzianowski zrobił fanom prezent na dzień dziecka. Pokazał zdjęcie, gdy był chłopcem. Nie poznacie go (FOTO)
  3. Jeśli ją masz, natychmiast usuń, zamienia telefon w bezużyteczną cegłę. Eksperci ostrzegają
  4. Wrzucił do internetu nagranie. Chwilę później zginął w tragicznych okolicznościach
  5. 77-latka włożyła kartę do bankomatu i wprowadziła kod PIN. Sekundy później ktoś zaszedł ją od tyłu, popełnił wielki błąd
  6. Pani Dorota podjęła cudowną decyzję dla ciebie i wszystkich. Zaprasza każdego, otworzyła pole truskawek

Źródło: Daily Mail

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News