Poroszenko: Ustaliliśmy z Putinem termin powrotu Nadii Sawczenko

Poroszenko: Ustaliliśmy z Putinem termin powrotu Nadii Sawczenko

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko poinformował opinię publiczną o tym, że porozumiał się z prezydentem Władimirem Putinem odnośnie terminu powrotu skazanej Nadii Sawczenko na Ukrainę.

Według słów ukraińskiego prezydenta porozumienie między stroną rosyjską i ukraińską zostało osiągnięte i Nadia Sawczenko będzie mogła powrócić do ojczyzny. Poroszenko poinformował już o powyższym fakcie rodzinę ukraińskiej wojskowej. Polityk dodał, że ustalono również, że Sawczenko będzie mogła spotkać się w rosyjskim więzieniu z ukraińskim konsulem.

„Mam teraz wielką nadzieję, że prezydencki samolot razem z moimi przedstawicielami w przeciągu kilku tygodni dostarczy Nadię Sawczenko na Ukrainę. Myślę, że dla mnie osobiście i dla wielu Ukraińców będzie to wielkie święto” – powiedział Poroszenko.

Sąd w Doniecku (Rosja, obwód rostowski) uznał Nadię Sawczenko za winną w sprawie zabójstwa dwóch rosyjskich dziennikarzy i skazał na 22 lata pobytu w kolonii karnej. Ukrainka trafiła do rosyjskiego aresztu 30 czerwca 2014 roku.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

Józef Gawron, źródło: tvrain.ru

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News