Wiedziała, że jej córeczka umrze zaraz po porodzie. Podjęła dramatyczną decyzję

Wiedziała, że jej córeczka umrze zaraz po porodzie. Podjęła dramatyczną decyzję

Poród jest bardzo trudnym doświadczeniem dla kobiety, zwłaszcza, jeśli kończy się tragicznie. Nie ma bowiem nic gorszego niż śmierć dziecka i świadomość, że nic nie da się zrobić. Jedna z matek tuż po porodzie musiała podjąć dramatyczną decyzję.

Poród odbył się dwa dni przed planowanym terminem. Krysta Davis oraz jej partner Derek Lovett czekali na pojawienie się na świecie ich córeczki. Szczęście pary prysło w 18 tygodniu ciąży, kiedy to lekarze podczas badań stwierdzili straszliwą diagnozę. Badanie USG wskazywało na to, iż dziecko miało wadę letalną. Dziewczynka nie miała części czaszki i nie rozwinął się mózg. Dziecko nie mogłoby samodzielnie funkcjonować poza płodem matki. Diagnoza była okrutna - jeśli dziecko przyjdzie na świat, nie przeżyje więcej niż półgodziny.

Poród Krysti dał innym dzieciom szansę na życie

Kobieta w 2017 roku zaszła w pierwszą ciążę, lecz w wyniku problemów zdrowotnych poroniła. - Dla nas był to ogromny cios. W jednej chwili pękły nasze serca. Mając w pamięci poprzednią ciążę, której nie udało mi się donosić, naprawdę ciężko było mi to zaakceptować - powiedziała kobieta w rozmowie z portalem „People” Młoda mama musiała stanąć przez dramatycznym wyborem, a lekarze przedstawiali jej dwie możliwości wyboru. Pierwsza zakładała sztucznie przyspieszony poród, natomiast drugą opcja zakładała, że Krysti donosi ciążę, a ciało noworodka przekaże na organy. - Lekarze powiedzieli nam, że dzieci z bezmózgowiem bardzo rzadko przeżywają poród. Wspólnie z chłopakiem uznaliśmy, że nie chcemy, by inni rodzice cierpieli, tak jak my. Dlatego zdecydowałam, że donoszę ciążę i urodzę Rylei - wspominała Davis. Kobieta podjęła najtrudniejszą w życiu decyzję. Postanowiła urodzić córeczkę, a jej organy przekazać potrzebującym. Ona sama nie mogła uratować swojego dziecka, więc pozwoliła, by lekarze pobrali serce i płuca. Wykonano przeszczep i uratowano w ten sposób dwa maluchy. Płuca noworodka trafiły do laboratorium, w którym edukują się młodzi lekarze.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Najpiękniejsze uczucie miłości

Krysti urodziła w 40 tygodniu. Mimo, iż córeczka urodziła się bez mózgu i z dużą deformacją czaszki, to zachwyciła swoich rodziców, którzy pokochali ją od razu. - To było najpiękniejsze uczucie miłości, jakie kiedykolwiek przeżyłam. Patrząc na swoją córkę nigdy nie podejrzewałam, że tak bardzo mogę kogoś kochać - mówiła Krysta. W pierwszej diagnozie lekarze twierdzili, że dziewczynka przeżyje tylko ok. 30 minut. Ich prognozy były jednak błędne. Malutka Rylei żyła tydzień. Dziewczynka urodziła się w Wigilię, zmarła w noc sylwestrową. Jej rodzice są niezwykle szczęśliwi, że mogli spędzić z nią tyle czasu. Stale przy niej czuwali.Cała rodzina była pod stałą obserwacją lekarzy. Przed porodem kobieta ponad 20 tygodni spędziła w szpitalu. - Przez całe swoje krótkie życie córka w ogóle nie płakała. Widziałam, jak się uśmiecha. Tylko ostatniego dnia wydała z siebie delikatny dźwięk. To był moment, w którym przestała już oddychać - wspomina mama Rylei. Krysti i Derek cieszą się jedynie z tego, że rodzice uratowanych dzieci nie muszą cierpieć i przechodzić przez to, przez co oni sami musieli przejść. - Ciężko jest nam pogodzić się z faktem, że nasza córeczka odeszła. Jednak bardzo pomaga nam myśl, że dzięki niej dwójka innych dzieci otrzymała szansę na drugie życie - mówiła ze łzami w oczach Krysti Davis. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Dramatyczne wyznanie mamy Omeny Mensah: "Ludzie PLULI na mnie na ulicy"
  2. Małgorzata Kożuchowska pokazała partnera. Fani OSŁUPIELI wiedząc kim jest
  3. Fenomenalny występ 13 latki w Voice Kids! Druga Roksana Węgiel?
  4. Legendarne słowa zmarłej gwiazdy Świata według Kiepskich. „Jak zostałem wieśniakiem”
  5. Ile zarabia kasjer w Lidlu? Sieć dała właśnie duże podwyżki
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Fakt Następny artykuł