48 tys. złotych. Tyle rodzice sześcioraczków dostaną rocznie od państwa

48 tys. złotych. Tyle rodzice sześcioraczków dostaną rocznie od państwa Źródło: .

Poród, który miał miejsce wczoraj w Krakowie, jeszcze długo będzie rozpamiętywany jako zjawisko jedno na milion. Oprócz gratulacji, co niektórzy zaczęli już wyliczać, ile otrzymają rodzice z budżetu państwa. Kwota jest astronomiczna.

Poród był na pewno przeżyciem nie z tej ziemi dla mamy dzieci. Urodziła cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Po pobycie w szpitalu wraz z mężem będzie musiała zabrać się za sprawy urzędowe, w tym wnioski o 500 plus. Media już poinformowały na co mogą liczyć rodzice dzieci.

Poród przyniesie rodzicom małą fortunę

29-letnia mama, wraz z mężem nie zostanie sama bez pomocy finansowej. Teraz, gdy program socjalny jest tak bogaty, przyda jej się każda złotówka przy takiej ilości małych dzieci. Według niektórych wyliczeń, rodzice będą corocznie dostawać kwotę oscylującą w okolicach 48 tysięcy złotych.

Jeśli chodzi o 500 plus, to sześcioraczki będą otrzymywać co miesiąc 3 tysiące złotych, czyli w skali roku 36 tysięcy złotych. Od 1 lipca z kolei wprowadzona zostanie zmiana, w której 500 plus przyznawane będzie też na pierwsze dziecko.

Jednorazowo na każde z dzieci przypada także becikowe w wysokości 1000 złotych. Trzeba jedynie spełnić warunek kryterium dochodowego 1922 złotych netto na osobę w gospodarstwie domowym.

Do tego wszystkiego dochodzi ulga prorodzinna, która przysługuje przy rozliczaniu podatku. Gdy zsumuje się ulgę za wszystkie z dzieci, rodzina rocznie zaoszczędzi 12,3 tysiąca złotych. Jest to szacunek "na oko", ponieważ ostateczna kwota zależy od wysokości składek odprowadzanych na ubezpieczenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W tym roku jednak rodzina otrzyma ciut mniejsze wsparcie niż szacuje się to w roku kolejnym, 2020. Z 500 plus otrzyma jedynie 24 tysiące złotych, a z ulgi prorodzinnej zaoszczędzi około 8 tysięcy złotych.

Specjaliści wyliczyli, że nawet tak duże dofinansowania mogą nie wystarczyć. Koszt utrzymania dziecka do 18. roku życia wynosi około 170-200 tysięcy złotych. Gdy w rodzinie są sześcioraczki, takie koszty mogą wynieść nawet lekko ponad milion złotych. Specjaliści z Centrum im. Adama Smitha wyliczyli, że przy obecnych zasiłkach i pomocy rodzina otrzyma 860 tysięcy złotych do pełnoletności dzieci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne zachowanie znanej posłanki! Walczy o prawa zwierząt, a sama oddała psy do schroniska. Jej wytłumaczenie jest ŻENUJĄCE!
  2. Legendarna aktorka TVP zmarła na straszliwego raka. Ale to alkohol ZNISZCZYŁ jej życie i karierę. Jej historia doprowadzi was do łez
  3. Pilne informacje Polsatu, premier jedzie na miejsce. Trąba powietrzna w Polsce, zwołano sztab kryzysowy
  4. Jaką emeryturę dostanie Rydzyk? Tego nie spodziewał się absolutnie nikt
  5. Pola Raksa urodziła się podczas II wojny światowej. To jak wygląda dziś, wprawia w osłupienie
  6. Danuta Wałęsa brutalnie szczerze o Agacie Dudzie. Jej ostre słowa przejdą do historii

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News