Lekarze przecierali oczy ze zdumienia. Kobieta urodziła gigantyczne "dziecko Herkulesa" (zdjęcie)

Lekarze przecierali oczy ze zdumienia. Kobieta urodziła gigantyczne "dziecko Herkulesa" (zdjęcie) Źródło: Pixabay.com/RGDJ

Poród jest jednym z najpiękniejszych i zarazem najbardziej wyczerpujących wydarzeń w życiu kobiety, a dla jednej z mam okazał się on wyjątkowo trudnym przeżyciem. Jej dziecko ważyło dwa razy więcej, niż przeciętny noworodek. Ludzie przecierają oczy ze zdumienia na jego widok.

Poród tej kobiety przejdzie do historii. Nicolina Newcome z Nowej Zelandii była przekonana, że jest w ciąży z bliźniakami, a rozmiar jej ciążowego brzucha był na to najlepszym dowodem. Prawda okazała się jednak zupełnie inna niż przypuszczano. Dziecko przyszło na świat w szkockim mieście Hamilton i szybko wywołało furorę w sieci.

Nikt nie spodziewał się, że będzie to tak wyjątkowy poród. Matka okazała się bardzo silną kobietą i nie poprosiła o wykonanie cesarskiego cięcia. Jej syn Tobias przyszedł na świat siłami natury. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie imponująca waga nowo narodzonego malucha. Lekarze nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli.

Spektakularny poród. Na świat przyszło "dziecko Herkulesa"

Lekarze i położne ze szpitala Waikato dawno nie przyjmowali takiego porodu. Urodzony siłami natury chłopiec okazał się gigantyczny. Bardzo szybko otrzymał przydomek "Herkules" ze względu na swoje rozmiary i wysoką wagę urodzeniową. Dziecko ważyło 6 kilogramów, czyli dwa razy więcej niż przeciętny noworodek w momencie narodzin. 

Położna wprost nazwała malucha "dzieckiem Herkulesa" i opowiedziała o szczegółach porodu w rozmowie z lokalnymi mediami:

- Nie sądzę, żebym miała jeszcze kiedykolwiek przyjąć poród tak dużego dziecka. To jest naprawdę nierealne - mówiła w wywiadzie Annika Reid.

Personel medyczny nie mógł wyjść z podziwu, że poród odbył się siłami natury, podobnie jak internauci. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zdjęcie gigantycznego noworodka wywołało furorę w sieci

Narodziny "dziecka Herkulesa" stały się głośnym wydarzeniem medialnym. Zdjęcie błyskawicznie obiegło sieć i wywołało prawdziwą furorę. Mały Tobias już w pierwszych dniach swojego życia stał się sławny. Chłopiec waży tyle, co 11 miesięczne dziecko.

Jego mama będzie musiała na nowo skompletować wyprawkę dla malca, wszystkie przygotowane ubranka okazały się bowiem za małe. 33-latka nie przypuszczała, że będzie musiała zrobić zakupy w dziale dla starszych dzieci.

Tak wygląda "dziecko Herkulesa":

Twitter/Daily Mirror

  1. Szokujący sekret Violetty Villas. Gdy nikt nie patrzył klęczała na GWOŹDZIACH. To, co jeszcze robiła zjeży wam włosy na głowie
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Jackowski odleciał w najnowszej wizji? Jasnowidz zapowiedział tragedię, ma wybuchnąć wojna
  4. Tragiczny wypadek autokaru z weselnikami. Nie żyje mnóstwo osób, katastrofa na drodze
  5. Wstrząsająca afera w polskiej miejscowości. Ksiądz wyciąga od parafian astronomiczne sumy, ludzie się zbuntowali
  6. Stare zdjęcie księżnej Diany wielką sensacją. Dopiero teraz zauważyli na nim szczegół, który wszyscy przeoczyli

źródło: Radio ZET

Następny artykuł