Jej ciało jest zupełnie zdeformowane, miała nie przeżyć nawet roku. Właśnie została mamą

Jej ciało jest zupełnie zdeformowane, miała nie przeżyć nawet roku. Właśnie została mamą Źródło: Instagram/@thisabledmum

Poród tej kobiety miał być ogromnym zagrożeniem zarówno dla niej, jak i dla dziecka. Mimo wrodzonej, koszmarnej choroby nie poddała się i wywalczyła sobie upragnione szczęście. Narodziny ich syna to prawdziwy cud.

Poród tej 24-letniej kobiety był wyjątkowy nie tylko dlatego, że przyszedł wtedy na świat jej upragniony syn. Był to też wielki sprawdzian dla całej rodziny i dla lekarzy, którzy nie spodziewali się, że może z tego wyniknąć coś dobrego. Od dziecka chorowała na artrogrypozę, urodziła się właściwie bez mięśni. Lekarze sądzili, że nie przeżyje nawet roku. Dzięki wytrwałości wywalczyła sobie nie tylko męża i wykształcenie, ale też zdrowego potomka.

Poród był sprawdzianem dla wszystkich

24-letnia Sheree Psaila od samego urodzenia borykała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Nie była po prostu "chorowitym dzieckiem" - przyszła na świat ze straszną, wrodzoną chorobą, która miała sprawić, że nie przeżyje nawet roku. Jak widać, nawet najgorsze schorzenie nie przeszkodziło jej jednak w realizacji marzeń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Arthrogryposis multiplex congenita, bo taką nazwę po łacinie nosi choroba Sheree, to bardzo poważne schorzenie, które powoduje między innymi przykurcze mięśni, sztywność stawów, zaburzenia rozwojowe i uszkodzenia układu nerwowego. Kobieta ma też wadę dolnej części kręgosłupa.

Poród nie byłby możliwy, gdyby nie intensywna rehabilitacja

Sheree Psaila w życiu przeszła niezliczone zabiegi, które miały nie tylko uratować jej życie, ale też poprawić jego komfort. Tych operacji było około dwudziestu, a to tylko same zabiegi - oprócz tego konieczna była też rehabilitacja. Dzięki niej w wieku 5 lat Sheree zaczęła stawiać pierwsze kroki. 

Na początku poruszała się na wózku, w końcu jednak udało jej się stanąć na własne nogi i skończyć nie tylko szkołę specjalną, ale też studia. To na uczelni poznała swojego męża, Chrisa. Niepełnosprawność nie była dla mężczyzny przeszkodą na drodze do szczęścia.

Dzisiaj grzeje: 1.  Agnieszka Woźniak-Starak chciała zajść w ciąże z Piotrem?! Jej słowa łamią serce
2. Był gwiazdą seriali emitowanych na TVP i Polsacie. Aktor przegrał walkę ze śmiertelną chorobą

Młodzi małżonkowie postanowili starać się dziecko. Nie było łatwo. Za pierwszym razem, gdy Sheree zaszła w ciążę, ich szczęście nie miało granic - ale mimo intensywnej opieki i ostrożności, kobieta poroniła. To jednak ich nie złamało. W końcu rok po ślubie para doczekała się narodzin syna. Hayden, bo tak nazwali chłopca, jest - ku zdumieniu lekarzy i uciesze rodziców - zupełnie zdrowym, wesołym chłopcem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za przeprowadzkę do Włoch dadzą nawet 110 tys. zł. Jest jeden haczyk
  2. Kochanka męża zmarła i zostawiła mu maleńkie dziecko. Mężczyzna chce je wychować razem z bezpłodną żoną
  3. Ofiara bogacza przerwała milczenie. "Byłam gwałcona nawet trzy razy dziennie"
  4. Kobieta pomyłkowo wysłała SMS na zły numer. Za nic nie mogła przewidzieć wydarzeń, które wydarzyły się chwilę później
  5. Jego żona wieczorami była strasznie zmęczona. Dopiero, kiedy mąż zobaczył nagranie, cała prawda wyszła na jaw

źródło: parenting

Następny artykuł