Artur nie chce, żeby żona miała cesarskie cięcie, jest fanatykiem porodów naturalnych. "Młode pokolenie jest przewrażliwione na punkcie bólu"

Artur nie chce, żeby żona miała cesarskie cięcie, jest fanatykiem porodów naturalnych. "Młode pokolenie jest przewrażliwione na punkcie bólu" Źródło: .

Poród naturalny to długi i bolesny proces. Wiele kobiet rezygnuje z niego na rzecz cesarskiego cięcia, które - chociaż jest dość poważną operacją - pozwala ograniczyć cierpienie matki. Ten mężczyzna uważa, że powinno być inaczej.

Poród to bardzo ważny moment w życiu rodziców i dziecka. Wiele młodych matek decyduje się na cesarskie cięcie - operacja pozwala na ograniczenie bólu związanego z naturalnym porodem. W Polsce cesarskie cięcie stanowi około 50% wszystkich porodów, ale ten mężczyzna uważa, że powinno być inaczej.

Poród naturalny według męża Wiktorii jest pójściem na łatwiznę

Wiktoria zarzeka się, że jeżeli mają mieć dzieci, to chce, żeby przyszły na świat metodą cesarskiego cięcia. Boi się konsekwencji naturalnego porodu, bólu i rozciągnięcia organów intymnych, które potrafi wpływać na komfort kobiety nawet miesiące po porodzie. Jej mąż, Artur, jest jednak odrębnego zdania. To niemal fanatyk porodów naturalnych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Artur mówi, że na razie nie ma dosłownie żadnych wskazań medycznych, by rozcinać jego żonie brzuch.

- Jest młodą i zdrową kobietą, która może urodzić w naturalny sposób. Może, ale z jakiegoś dziwnego powodu strasznie nie chce - opowiada Artur. 

Wyznaje też, że jako potencjalny ojciec dziecka uważa, że powinien mieć wpływ na to, w jaki sposób przyjdzie ono na świat i że bardzo zależy mu na tym, żeby odbyło się to drogą naturalnego porodu. Widzi dużo przeciwwskazań dla popularnej "cesarki". Niektóre z nich dotyczą zdrowia matki, inne bezpieczeństwa samego dziecka.

- W czasie cesarki przecinane są mięśnie, które już nigdy nie będą tak sprawne. Kobieta może stracić sporo krwi, na jej ciele pozostaje trwała blizna i zawsze może się coś nie udać - opowiada Artur.

Krytyka całego pokolenia

Mężczyzna jest świadomy, że ze względu na to, że sam nigdy nie będzie musiał przejść porodu, jego podejście może nasuwać pewne wątpliwości.

- Zaraz pewnie ktoś mi powie, że to tylko propaganda przeciwników cesarki na życzenie. Badania mówią jednak coś innego. Dzieci urodzone w ten sposób narażone są na różnego typu choroby, że wymienię tylko astmę czy cukrzycę - kontynuuje mężczyzna.

Dzisiaj grzeje: 1.  Agnieszka Woźniak-Starak chciała zajść w ciąże z Piotrem?! Jej słowa łamią serce
2. Druzgocące doniesienia o Agnieszce Woźniak-Starak. Wiadomo co się z nią teraz dzieje, nie jest dobrze

Najbardziej kontrowersyjna z jego wypowiedzi to jednak krytyka jego własnego pokolenia. Jego zdaniem jest przewrażliwione i za bardzo kładzie nacisk na komfort. Pozostaje pytanie, czemu przy dostępności metod, które miałyby złagodzić ból, kobiety mają podejmować inną decyzję.

- Młode pokolenie jest jednak strasznie przewrażliwione na punkcie bólu. Nie chcą leżeć przez kilka godzin i przeć, skoro lekarz może ich w tym wyręczyć. Jak inaczej to nazwać, jeśli nie pójściem na łatwiznę? - pyta Artur.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za przeprowadzkę do Włoch dadzą nawet 110 tys. zł. Jest jeden haczyk
  2. Kochanka męża zmarła i zostawiła mu maleńkie dziecko. Mężczyzna chce je wychować razem z bezpłodną żoną
  3. Sąsiedzi myśleli, że jest idealnym mężem i tatą. Teraz cała Polska dowiedziała się, jaki z niego chory bydlak
  4. Emilia dzień przed swoim ślubem dostała okresu. Następnego dnia wszystkich gości weselnych zamurowało na jej widok
  5. Jego zwłoki znaleziono w lesie. Uwielbiany bohater "M jak Miłość" nie

źródło: papilot

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News