Strażacy zostali pilnie wezwani na porodówkę. Tak nietypowej interwencji jeszcze nie mieli

Strażacy zostali pilnie wezwani na porodówkę. Tak nietypowej interwencji jeszcze nie mieli Źródło: screen/youtube/

Poród to jedno z tych wydarzeń w życiu kobiety, podczas którego nie wiadomo, czego powinna się spodziewać. Mimo to, większość z pań jest w stanie przewidzieć wiele kwestii, które są nieodzownym elementem rozwiązania ciąży. Choć przyszła mama może zakładać wiele scenariuszy, chyba żadna nie byłaby wstanie zaplanować czegoś takiego. Na sali prócz męża, zjawiła się też straż pożarna.

Poród u każdej kobiety wygląda nieco inaczej. Nie chodzi jedynie o dolegliwości, ale również o osoby, które są obecne przy narodzinach potomka. Jedne z pań chcą rodzić w obecności tylko i wyłącznie lekarza, a jeszcze inne nie wyobrażają sobie, by na sali nie był obecny ich mąż lub inny członek rodziny. W tym wypadku, ani lekarz, ani ukochany nie okazali się tak nieocenieni jak strażak - i to nie jeden, a cały zastęp. 

Nagły problem przy porodzie

Niesamowite zdarzenie miało miejsce 15 lipca w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, gdzie zgłosiła się Pani Jola, której zbliżał się termin rozwiązania. Specjaliści od razu zajęli się kobietą, która lada chwila miała powitać na świecie swoje maleństwo. Wszystko przebiegało zgodnie z założeniami lekarza, jednak nagle zauważono, że pacjentka nie zdjęła obrączki. 

Jak wiadomo, kobieta podczas ciąży może przybrać nie tylko na brzuchu, twarzy, czy nogach, ale również na dłoniach. Choć pierścionek jeszcze przed ciążą swobodnie wchodził na palec i z niego schodził, po 9. miesiącach i dodatkowych kilku kilogramach, zdjęcie go nie było najłatwiejszym zadaniem. Jako pierwsze do akcji wkroczyły pielęgniarki, które niestety nie podołały zadaniu. Choć wszystko może brzmieć dość zabawnie, sytuacja była naprawdę poważna, bowiem Pani Joli groziła nawet amputacja palca. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poród z udziałem straży pożarnej 

Personel szpitala oznajmił, że nie dysponuje sprzętem, dzięki któremu byłoby możliwe usunięcie biżuterii. Wszyscy byli przerażeni, jednak po chwili znaleziono rozwiązanie niebezpiecznej sytuacji. Lekarze zadecydowali o zawiadomieniu straży pożarnej. Funkcjonariusze szybko zjawili się na miejscu i za pomocą niewielkiej szlifierki, zaczęli rozcinać obrączkę.

Wszyscy zgromadzeni wstrzymali oddech, a ponieważ strażacy musieli działać ostrożnie, akcja trwała dłuższą chwilę. Ku uciesze pacjentki, wszystko zakończyło się pomyślnie, a jej palec został uwolniony z felernej biżuterii, jednak niestety na dobre, bowiem ta została przecięta na pół. Tak nietypowej interwencji strażacy z pewnością jeszcze nie mieli, jednak i kobieta przeżyła poród, o którym na pewno opowiadać będzie jeszcze wiele lat. 

  1. Kwaśniewska została mamą! Córka prezydenta w końcu pochwaliła się swoim maluszkiem. Fani nie mogą uwierzyć w to, co widzą
  2. Nie żyje piękna gwiazda. Jej partner odrąbał jej głowę, a zdjęciem pochwalił się w internecie
  3. Takiej żenady jeszcze nie było, upokarzali Ewę Farną przed koncertem. Zmiażdżyła ich ze sceny po mistrzowsku
  4. Wyciekły nieznane wstrząsające kulisy małżeństwa ojca Dawidka z żoną Julią. Zwalają z nóg
  5. Żona Sławomira wymieniła czułości z obcym mężczyzną. Przy królu disco polo wygląda jak prawdziwy Apollo (FOTO)
  6. Marta Kaczyńska ostro prowokuje. Wrzuciła do sieci nagranie, o którym piszą dziś wszystkie media

Źródło: tvpinfo

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu